social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie w domach rekolekcyjnych 19 - 05 - 2020

Oferta skierowana jest do rodzin, które pragną wypocząć bezpiecznie w pięknym miejscu, w miłej atmosferze i z możliwością skorzystania w tym czasie z kaplicy na osobistą modlitwę. W czasie wypoczynku w każdym z domów jest kapłan i można umówić się na rozmowę lub spowiedź sakramentalną. W każdym z domów jest możliwość elastycznego zaplanowania dogodnego terminu pobytu. Oferujemy następujące miejsca, które mają charakterystyczny dla siebie szczególny walor krajobrazowy.


1. Centrum Formacyjno – Rekolekcyjne „Arka” w Gródku nad Dunajcem

   
 • Pokoje: 4, 3, 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: „Na Pogórzu Rożnowskim, w pełnej uroku Dolinie Dunajca położona jest gmina Gródek nad Dunajcem. To kraina, którą charakteryzują malownicze zakątki, wyjątkowe osobliwości krajobrazowe, bogata flora i fauna, cenne zabytki oraz miejsca służące rekreacji. Jezioro Rożnowskie wraz z otaczającym terenem umożliwia uprawianie sportów wodnych oraz innych form wypoczynku i turystyki aktywnej. Przebiegają tędy liczne szlaki piesze oraz rowerowe, dostarczające wspaniałych widoków. Region Jeziora Rożnowskiego jest dziś jednym z najbardziej atrakcyjnych w powiecie nowosądeckim”.
   

2. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu

   
 • Pokoje: 5, 4, 3, 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: „Stary Sącz jest tak bardzo wyjątkowy przede wszystkim z względu na swe położenie. W widłach dwu najpiękniejszych rzek górskich (Dunajec i Poprad), w „objęciach” Beskidu Sądeckiego stanowiącego wciąż jeszcze naturalną enklawę przyrodniczo-kulturową Karpat. Z Starego Sącza wszędzie jest też blisko, co sprawia, że jest to idealne miejsce na bazę wypadową w pobliskie Pieniny, Tatry, czy Słowację. Dodatkowym ogromnym atutem tego miejsca jest Kotlina Sądecka w której sercu ulokował się nasz Stary Sącz, a która słynie z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni w roku w Polsce, co zresztą ma bezpośredni wpływ na licznie występujące tutaj sadownictwo. Stary Sącz jest więc idealnym miejscem na bazę wypadową, chociaż sam w sobie ma już bardzo dużo do zaoferowania, Kotlina Sądecka zapewnia miłe i przyjemne spędzanie czasu na rowerze lub konno, Beskidy na szlakach górskich, a rzeki i stawy zapewniają chłód w czasie upalnego lata.
   

3. Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach

   
 • Pokoje: 7, 5, 3, 2 i 1 osobowe, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: „Wśród najcenniejszych elementów przyrody nieożywionej Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego należy wymienić zgrupowanie interesujących form skalnych w rezerwacie przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach, a także pojedyncze twory skalne – niektóre objęte ochroną w formie pomników przyrody. Są to: „Wieprzek” w Jastrzębi i Jar „Wodospad” w Ciężkowicach. Na terenie Parku, w paśmie wzgórz od Policht do Filipowic, występują liczne źródła wód siarczkowych, a w Słonej i Bieśniku kilka źródeł z wodą chlorkową. Do osobliwości geologicznych należy również występowanie w rejonie wsi Ruda Kameralna eksploatowanych w średniowieczu niewielkich złóż rud żelaza”.
   

4. Willa „Pogoń” w Krynicy Zdroju

 
„To miejsce w centrum uzdrowiska wypełnione spokojem i domową atmosferą. Zapraszamy w swe progi wszystkich chcących wypocząć od codziennego zgiełku i domowych obowiązków”.
 
 • Pokoje: rodzinne z łazienkami i apartamenty, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: „Krynica-Zdrój - RAJ DLA TURYSTÓW! Zapierające dech w piersiach widoki. Świeże, krystalicznie czyste powietrze. Pociągająca dzikość natury. Miejsca, które zostają w sercu i do których z niecierpliwością się wraca. Obrazy, które trwale zapadają w pamięci”.
   

5. Dom Ruchu Światło-Życie EFEZ w Czchowie

   
 • Pokoje: 7, 6, 5, 4, 3 osobowe, dostęp do Wi-Fi
Należący do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej” Dom Rekolekcyjny EFEZ w Czchowie jest otwarty zwłaszcza na grupy pragnące spotkać się, modlić i wypoczywać w tym pięknym zakątku nad Dunajcem.
 
 • Atrakcje okolicy: W pobliżu nie brakuje miejsc na spacery, relaks, sport oraz wiele ciekawych obiektów religijnych (m.in. kościół w Czchowie z XIII w., kościół w Tropiu z XI/XII w.), historycznych (np. zamek Tropsztyn, baszta w Czchowie) i innych atrakcji turystycznych (obiekty sportowe MOKSiR, przeprawy promowe, przystań przy Zaporze Wodnej, kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie).
 

6. Dom Formacji Misyjnej w Czchowie

Dom usytuowany jest na Kozieńcu, cztery kilometry od centrum Czchowa, w malowniczym miejscu, z którego rozciągają się piękne widoki Pogórza. Sąsiaduje bezpośrednio z kościołem, który do niedawna był małą zabytkową kapliczką. Klimat domu łączy w sobie piękno polskiego krajobrazu z duchem otwartości na szeroki, misyjny świat. Można tu więc odetchnąć w pajocie, oddać się pasjonującej lekturze, ale też aktywnie spędzić czas na przynależnym do domu boisku sportowym lub spacerach po okolicy.
 • Pokoje: 5, 4, 3, 2 osobowe
 
 • Atrakcje okolicy: Ruiny średniowiecznego zamku w Czchowie, z górującą nad miastem basztą; zabytkowe kamieniczki w rynku oraz gotycki kościół pw. Narodzenia NMP z XIII wieku; urokliwy kościół w Tropiu z XI wieku; zamek w Tropsztynie, zrekonstruowany na wzór czternastowiecznego zamku; Jezioro Czchowskie, łączące się od południa z Jeziorem Rożnowskim; 34-metrowa wieża widokowa w Szpilówce nad Iwkową, z pięknym widokiem na okolicę Jeziora Rożnowskiego, Pogórze Rożnowskie, Beskid Wyspowy, Beskid Średni i Beskid Niski.
 

7. Dom Rekolekcyjny „Stara Plebania” w Szczawnicy

 
 • Pokoje: 4 osobowe, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: Uzdrowisko Szczawnica, dające możliwość różnorakich zabiegów leczniczych. Pieniny (Trzy Korony, Sokolica, spływ Dunajcem, wąwóz Homole), niedaleka Słowacja. Doskonałe miejsce wypoczynku o każdej porze roku, z atrakcjami sezonowymi zwłaszcza w lecie i w zimie. Punkt wypadowy licznych szlaków turystycznych i wycieczek np. do nieodległych Tatr.
 

8. Dom Centrum Formacji Duchowej i Edukacji Społecznej oo. Redemptorystów w Lubaszowej

 
 • Pokoje: 3 i 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi
 
 • Atrakcje okolicy: Dom jest położony na stoku Morgów (453 m. n.p.m), w zachodnim części Pasma Brzanki. Rozciąga się stąd piękny widok na dolinę rzeki Białej i na Tuchów. Idealne miejsce na odpoczynek z rodziną na łonie przyrody i z dala od hałasu miasta. Piękny i spokojny las, czyste powietrze, kort tenisowy przy domu i ścieżki spacerowe sprzyjają rekreacji. W naszych okolicach znajduje się kilka atrakcyjnych szlaków turystycznych nie wymagających szczególnej fizycznej zaprawy, takie w sam raz dla rodziny. Szata roślinna wyróżnia się tu wysokim stopniem naturalności. Wśród zbiorowisk leśnych dominuje zespół żyznej buczyny karpackiej w formie podgórskiej, porastający wyższe partie piętra pogórza. Świat zwierzęcy jest dość różnorodny. Pasmo Brzanki obfituje w zwierzynę łowną jak: sarny, jelenie, lisy. Ponadto występuje tutaj wiele gatunków ptaków takich jak: bocian czarny, krogulec, myszołów i jastrząb. Z płazów chronionych dość często można spotkać u nas salamandrę plamistą. Projekt „Odpocznij rodzinnie i bezpiecznie w domach rekolekcyjnych Diecezji Tarnowskiej” realizowany jest przez Diecezję Tarnowską w ramach działalności Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin i przy współudziale Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.