social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Dziecięcy szturm modlitewny do nieba w Wielkim Tygodniu 15 - 04 - 2020

Na początku Wielkiego Tygodnia katecheci  z naszej parafii uczący religii w pobliskim Zespole Szkolno - Przedszkolnym przygotowali trzydniowe wirtualne rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

„Nie możemy się spotykać, wspólnie spędzać czasu w szkole, w kościele. Nie możemy też – jak co roku – wspólnie przeżyć Rekolekcji szkolnych, które mają nam pomóc przygotować się na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem Jezusem w Wielkanoc. (…) Jest to bardzo smutne i czasem możemy poczuć się samotni i opuszczeni. Nam, Waszym księżom także jest smutno, kiedy ludzie nie mogą przychodzić do kościoła. Nie możemy wspólnie przeżyć niedzielnej Mszy świętej czy Drogi Krzyżowej w naszym kościele parafialnym. Dlatego my, Wasi katecheci, chcemy przeżyć z Wami takie wirtualne rekolekcje na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Wszyscy mamy teraz trochę więcej czasu, dlatego zaprośmy Pana Jezusa, żeby się z Nim spotkać i choć trochę z Nim pobyć” – zwrócili się katecheci do swoich uczniów poprzez  stronę internetową parafii  oraz szkoły. 

Na stronach milosierdzie.brzesko.net.pl oraz sp2brzesko.pl zamieszczone zostały odpowiednie materiały dydaktyczne na każdy dzień i wyjaśnienia dotyczące sposobu pracy. Z myślą o najmłodszych uczniach zamiast tekstów katecheci przygotowali i udostępnili w materiałach online szkoły filmy z katechezą, którą poprowadził ks. Wojciech Werner. 

W centrum internetowych rekolekcji znalazło się Słowo Boże. Były to codzienne czytania mszalne z wielkiego poniedziałku wtorku i środy, z treścią których dzieci i młodzież mogła zapoznać się poprzez samodzielne przeczytanie przy zapalonej świecy w domu oraz podczas uczestnictwa w transmitowanej przez Internet mszy świętej sprawowanej w kościele o 18.00. Sceny biblijne zostały zilustrowane zdjęciami miejsc  z Ziemi Świętej, w których rozgrywają się opisywane przez ewangelistów wydarzenia. Z każdą katechezą związana jest refleksja i jakieś konkretne zadanie do wykonania: dar dla Pana Jezusa w postaci dobrego uczynku, modlitwy ułożonej przez siebie lub rysunku do tekstu ewangelii. 

Efekty tych rekolekcji przerosły najśmielsze oczekiwania. Katecheci otrzymali każdego dnia na swoje skrzynki e-mailowe  dziesiątki nie tylko rysunków czy filmików obrazujących pracę domową uczniów,  ale przede wszystkim ogromną ilość dziecięcych modlitw szturmujących wprost niebo prośbami i uwielbieniem!  O co dzieci proszą, czym żyją i za czym tęsknią w tych trudnych dniach pandemii?- Panie Jezu, kocham Cię bardzo. Przepraszam Cię za wszystkie złości, przykrości jakie popełniłem. Dzisiejsza ewangelia mówi o zdradzie Pana Jezusa przez Judasza. Mój grzech jest też taką zdradą. Panie Jezu, jestem ministrantem i brakuje mi bardzo mszy świętej, w której mógłbym służyć Ci przy ołtarzu. Uczestnicząc w mszach przez Internet czuję żal w sercu.  Kochany Jezu, oddal od nas   pandemię, uzdrów chorych, daj siłę opiece medycznej. Kochany Jezu, ufam Tobie. Karol  5f

- Najdroższy Panie Jezu roztaczający blask Bożego Miłosierdzia, Ty, który w trudnym dla nas czasie dajesz nam Nadzieję. Za 34 dni miałem  po raz pierwszy przyjąć  Cię do swojego serca, nie wiem jak będzie.....  Chcę Ci tylko powiedzieć, że będę czekał i trwał w Twojej Miłości , tak jak Ty czekasz na mnie i mnie miłujesz.

- Kochany Panie Jezu! Dziękuję Ci za wszystko, co mam. Przepraszam za wszystkie moje grzechy i drobne usterki. Bardzo tego żałuję. Chciałbym Cię prosić o zniknięcie korona wirusa i zdrowie dla całej rodziny. Krystian 3c

- Panie Jezu, daj mi i mojej rodzinie szczęśliwie i bezpiecznie przeżyć te Święta wielkanocne. A naszym babciom i dziadkom, których w te święta nie zobaczymy daj zdrowie i siłę, aby mogli przeżyć ten trudny czas. Amelka 3b

- Panie Jezu, choć nie mogę do Ciebie przyjść, Ty przychodzisz do mnie. Kocham Cię i wiem, że jesteś ze mną w tym trudnym czasie. Niebawem przyjmę Ci ę do swego serca, jestem wzruszony i  bardzo szczęśliwy. Kocham Cię.  Jakub 3b

 - Panie Jezu, bardzo Cię kocham i dziękuję Ci za moją rodzinę: mamę, tatę, brata i siostrę. Proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny. Opiekuj się nami i całym światem. Zosia 1f

     
Każdego dnia podczas transmitowanych online mszy świętych o 18.00 oraz różańca o 20.30 wszyscy wspólnie: księża, dorośli oraz dzieci i młodzież modlili się tymi modlitwami przez Internet. 
Za tę drugą obok „Brzeskiego Jerycha modlitwy” sztafetę modlitewną oraz za udział w rekolekcjach ks. Proboszcz podziękował dzieciom, a Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego za udostępnienie platformy edukacyjnej.

Rekolekcje trwające  od poniedziałku do środy tj.6, 7 i 8 kwietnia zakończyła msza święta o 12.00 transmitowana z kaplicy pw. Trójcy Przenajświętszej na plebanii. 

O tych wyjątkowych rekolekcjach napisał także tarnowski Gość Niedzielny. Więcej informacji dostępne TUTAJ
Wszystkie materialy wykorzystane w tej wiadomości są opublikowane za zgodą rodziców/opiekunów prawnych osób zainteresowanych.