social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Światowy Dzień Chorego 2020 13 - 02 - 2020

Parafialny Oddział Caritas oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzesku co roku pamięta o chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze odwiedzili 45 osób, naszych parafian, którymi opiekują się rodziny. 

Jak zawsze przyjmowani byli serdecznie, a nawet ze wzruszeniem. Nie krył  go twardy człowiek, były żołnierz Armii Krajowej, Sybirak, członek Światowego Związku Żołnierzy AK, major Krzysztof Zasada.  – Jestem wzruszony i ucieszony tą wizytą. Wielce dziękuję za pamięć. Są takie dni, kiedy samotność doskwiera i czeka się na kontakt z drugim człowiekiem. 

Chorzy i ich opiekunowie czekają na te wizyty, na rozmowę, chcą się podzielić swoimi troskami, wspomnieniami, radościami i pogodą ducha, które wypływają z głębokiej wiary i zaufania Bogu. To bardzo budujące, że potrafią odnaleźć  nadzieję  w cierpieniu, pokazują co naprawdę liczy się w życiu. 

Młodzi ludzie, uczniowie ZSP i opiekująca się Szkolnym Kołem Caritas pani mgr Dorota Duda co roku chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu, jak również inicjują wiele innych akcji charytatywnych, niosąc uśmiech, dobre słowo i symboliczne upominki. 

Istotą obchodów Dnia Chorego jest jednak modlitwa. Dlatego zawsze w tym dniu przed południem w naszym kościele jest sprawowana  msza święta z sakramentem namaszczenia. Uczestniczą w niej chorzy, którym stan zdrowia na to pozwala, ich rodziny, opiekunowie.


Fotogaleria