social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Świąteczne spotkania opłatkowe 23 - 01 - 2020

Odbywają się nieomal w każdym zakątku Polski, w każdej wspólnocie, grupie formalnej i mniej formalnej,  zawodowej, wiekowej... Łączy je termin, bo zwykle odbywają się tuż przed świętami Bożego Narodzenia i na przeszło miesiąc po nich. Najczęściej kontynuowane zgodnie z tradycją tzw. spotkania wigilijne lub opłatkowe zwykle są połączone ze wspólnym kolędowaniem przy stole zastawionym przysmakami i dekoracjami nawiązującymi do zwyczajów praktykowanych w czasie świąt Narodzenia Pańskiego. 

Nie inaczej jest w naszej parafii. W okresie przedświątecznym, już w grudniu spotkali się między innymi członkowie i opiekunowie duchowi takich grup jak Akcja Katolicka, GRUPA25+, młodzieżowa Grupa Teatralna GT. Na początku stycznia opłatek zorganizowała dla swoich członków Odnowa w Duchu Świętym, nieco później - po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele, przy świątecznym stole w sali teatralnej zasiedli członkowie Róż Różańcowych oraz Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątecznie, z łamaniem się opłatkiem i życzeniami przebiegało również kolejne posiedzenie Rady Parafialnej, spotkania Kręgów Rodzin Domowego Kościoła, Wspólnoty Galilea oraz pozostałych grup dorosłych, młodzieżowych i dziecięcych skupionych wokół naszej parafii. Klub Seniora wraz z Zarządem Osiedla Kopaliny - Jagiełły zaprosił do wspólnego stołu wszystkich chętnych seniorów z całej parafii. To szczególne spotkanie połączyło najstarsze i najmłodsze pokolenie. Najmłodsi tj. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Krakowiaczek oraz Lena z Ziarenek i przedszkolak Nikodem tak rozweselili i napełnili taką energią seniorów, że nie obeszło się bez tańców przy akompaniamencie muzycznym w wykonaniu pana Zenka! Spotkania wszystkich wspólnot parafialnych rozpoczynało wsłuchanie się w Słowo Boże odczytywane przez kapłanów oraz modlitwa. 

19 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe ośmiu oddziałów Akcji Katolickiej dekanatu Brzesko. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w brzeskiej parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, której przewodniczył i kazanie wygłosił Asystent Diecezjalny Akcji ks. dr hab. Jan Bartoszek. Oddział AK z tutejszej parafii obchodził również w tym dniu 20 rocznicę istnienia. Po mszy świętej kontynuowano część formacyjno – świąteczną spotkania w restauracji.


Fotogaleria