social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Rozsmakować się w Słowie 08 - 01 - 2020

Na progu nowego roku, 3 stycznia 2020, rozpoczęła się w naszej parafii trzecia edycja spotkań małżeńskich z cyklu „Spotkań dla zbieganych”.
  - Po pierwszej i drugiej edycji, przyszła kolej na trzecią, gdyż wiele osób pytało, czy te spotkania znów się odbędą. Mamy nadzieję, że żyjąc w zabieganym świecie, małżeństwa znajdą czas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad kwestiami, które bardzo często gdzieś nam uciekają w codziennej, pełnej pośpiechu rzeczywistości – uzasadnia organizację kolejnego cyklu spotkań  ks. proboszcz Wojciech Werner. Tym razem aż 50 par skorzystało z oferty duszpasterskiej naszej parafii i postanowiło  zatrzymać się w pierwszy z siedmiu piątkowych wieczorów wraz z ks. prof. dr hab. Piotrem Łabudą nad  istotą i znaczeniem Słowa Bożego w życiu każdego z małżonków i w życiu każdego chrześcijanina. Kim jest dla mnie Jezus? To pierwsze z pytań, na które najpierw próbowano sobie odpowiedzieć. Potem ks. Piotr z właściwym sobie znawstwem opisał dzieje Jezusa osadzając  je w realiach sprzed 2 tysięcy lat i odnosząc we właściwych momentach do naszego życia tu i teraz. – Jezus dojrzewał w rodzinie, a nie da się dojrzeć w pośpiechu – mówił zwracając uwagę, co i kto jest najważniejszy w życiu.   – Jezus rozpoczynając nauczanie zaczął od błogosławieństw. (..) Człowiek, który nie jest szczęśliwy, nie może być uczniem Jezusa. A szczęśliwi są ci, którzy słuchają Słowa, czyli słuchają Jezusa.(…) Jak więc należy czytać i rozumieć Słowo?  - Najważniejsze, niepodważalne nauki  Jezusa dotyczą nierozerwalności małżeństwa, błogosławieństwa dzieci – Jezus błogosławi dzieci, zwraca uwagę na niebezpieczeństwo bogactw, mówi o niewidomym pod Jerychem, jest to przypowieść o talentach i dobrym pasterzu , w której Jezus mówił  - „Ja jestem dobrym Pasterzem” - wyliczył wykładowca.  Mając przekonanie, że najpiękniejsza modlitwa to modlitwa Pismem Świętym ks. Profesor wyjaśnił na czym polega lectio continua i lectio divina. Omawiając kolejne etapy modlitwy zachęcał  do rozsmakowania się w Słowie Bożym jak w najwytworniejszych potrawach, na które, tak przy okazji,  podał kilka przepisów.

Na kolejne piątki koordynatorzy „Spotkań dla zabieganych” państwo Pabianowie i Baniowscy wraz z ks. Proboszczem i we współpracy z parami z „Domu Tobiasza i Sary” zaplanowali następujące tematy: 
 
  • 10.01 – Magdalena Kleczyńska - Różnice płciowe – szansa czy ograniczenie dla związku?
  •  17.01 – Dr Wacław Srebro – Być Rodzicem
  •  24.01 – Anna i Janusz Koczurowie – Wspólne wędrowanie
  •  14.02 – Sylwia i Witek Wilk – Wzrastanie w wierze
  •  21.02 – Krystyna Sobczyk – Moc przebaczenia
  •  28.02 – ks. Zbigniew Szostak – Jedność małżeńska

W tym roku dziećmi słuchaczy opiekują się rodziny z Kręgów Domowego Kościoła oraz GRUPA25+. 

Relację i zdjęcia z rozpoczęcia spotkań zamieścił TGN TUTAJ


Fotogaleria