social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Rozesłanie kolędników misyjnych 02 - 01 - 2020

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, już po mszy świętej o 8.30 rozesłani uroczyście przez księdza Proboszcza Wojciecha Wernera Kolędnicy Misyjni wyruszyli do naszych domów. 

Około 30 dzieci, prawie drugie tyle grup kolędniczych niż w latach poprzednich, przygotowanych tym razem przez s. Sylwię, dyrektorkę parafialnego przedszkola, pod opieką animatorów młodzieżowych programu „Młodzi na Progu” kolędowało dla rówieśników z krajów misyjnych.

W tym roku Animatorzy przygotowujący młodzież do bierzmowania wraz ze swoim opiekunem ks. Karolem Tokarczykiem postanowili dołączyć do działań na rzecz misji i podjęli się opieki nad dziecięcymi grupami kolędniczymi. Przygotowali się w tym celu solidnie kończąc specjalne kursy uprawniające do tego zadania. Hasło tegorocznego kolędowania sformułowane w języku kazachskim brzmi „YZGY HABAR! KEL BALALAR!” , co w wolnym tłumaczeniu znaczy „DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”. Jest związane z głównym celem tegorocznej zbiórki, jakim jest budowa centrum wsparcia dla rodzin dzieci z zespołem Downa w Atyrau w Kazachstanie, gdzie od roku 1999 posługują tarnowscy misjonarze. 

Pieniądze zebrane podczas kolędy zostaną przeznaczone również na kilka innych projektów. m.in.: dofinansowana zostanie szkoła im. św. Jana Chrzciciela dla dzieci głuchoniemych i z innymi niepełnosprawnościami w Bertoua w Kamerunie. Ponadto kolędnicy wesprą szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej, budowe szkół, kaplic, świetlic, studni oraz pomogą dzieciom w Amazonii. 

Nasze grupy kolędnicze zebrały w tym roku rekordową kwotę – ponad 11 tys. zł. ! 


Fotogaleria