social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Pielgrzymka do Ziemi św. i Jordanii 05 - 01 - 2020

W dniach 3 do 10 lipca nasza parafia organizuje ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi św. wraz z Jordanią. Przewodnikiem podczas wyjazdu, będzie Ks. dr hab. Piotr Łabuda.

Koszt pielgrzymki to: 1100 $ + 1000 PLN 

Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia. 

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty (Nie ma żadnych kosztów czy opłat ukrytych.): przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami), zestaw słuchawkowy, książka przewodnik, dobrej klasy hotele (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, opiekę dodatkowego przewodnika w Jordanii, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów. W kalkulacji uwzględniono wszystkie koszty i opłaty.

Przy składaniu deklaracji należy dokonać wpłaty w wysokości 200 zł.

Karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ


Szczegółowy plan pielgrzymki:

  1. Dzień: Msza św. na lotnisku w Krakowie. Msza św. i odprawa lotniskowa (dla naszej grupy o godz. 8.00) i wylot do Tel Awiwu o 11.50. Jerozolima nocą, przejazd do Betlejem, Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  2. Dzień: Śniadanie. Betlejem: Grota Mleczna i Bazylika Bożego Narodzenia, Pole Pasterzy, przejazd do Jerozolimy – droga krzyżowa i Bazylika Bożego Grobu, wieczernik i bazylika zaśnięcia NMP. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
  3. Dzień: Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie – Tabgha, lunch – ryba św. Piotra, rejs statkiem po jeziorze. Nazaret – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa, Kana Galilejska – kościół pierwszego cudu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.
  4. Dzień: Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne do Jordanii, Jerash – miasto zwane „Pompejami Wschodu”: forum, teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kościołów z czasów Bizancjum, z mozaikami podłogowymi, obiadokolacja i nocleg w Ammanie.
  5. Dzień: Śniadanie. Przejazd na Górę Nebo – miejsce śmierci Mojżesza, zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: przejście sukiem do Skarbca, amfiteatr, skalne miasto – idziemy aż do Grobowców Królewskich, ruiny bizantyjskiego Kościoła, przejazd do hotelu w pobliżu Petry, obiadokolacja i nocleg w Petrze.
  6. Dzień: Śniadanie. Madaba – prawosławny Kościół św. Jerzego – mozaika Ziemi Świętej z VI w., przejazd na przejście graniczne do Izraela, Przejazd na miejsce chrztu Jezusa. Jerycho: drzewo Zacheusza, góra kuszenia, Tel El Sultan, Przejazd nad Morze Martwe. Kąpiel w morzu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  7. Dzień: Śniadanie. Góra Oliwna – Panorama Jerozolimy, kościół Dominus Flevit, Getsemani – Bazylika Konania, grób Matki Bożej, miejsce pojmania Chrystusa. Sadzawki Jerozolimy: Bethesda, Siloe, klasztor HakelDama, miejsce śmierci św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.  
  8. Dzień: Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Wylot do Krakowa o godz. 8.00.