social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Św. Jan Paweł II zawsze z nami – peregrynacja relikwii w parafii 14 - 11 - 2019

Hasło „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” towarzyszące peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po parafiach diecezji tarnowskiej z oddziałami Akcji Katolickiej zobowiązuje i przypomina jedno z najważniejszych przesłań pozostawionych nam przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego otwierając drzwi kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku w dniu nawiedzenia relikwii Patrona Akcji Katolickiej tj. 12. listopada 2019 . otworzyliśmy nie tylko drzwi naszej świątyni, ale przede wszystkim otworzyliśmy drzwi naszych serc Chrystusowi, do którego drogę wskazywał w swym nauczaniu św. Jan Paweł II. 

Święty Jan Paweł II, Orędownik Bożego Miłosierdzia, jest w naszej parafii obecny już od kilkunastu lat w swoich relikwiach wraz ze św. s. Faustyną i bł. ks. Michałem Sopoćko, których święte szczątki zostały zainstalowane już wcześniej. W przygotowaniu do godnego przyjęcia Świętego Gościa i odpowiedniego przeżycia duchowego Akcji Katolickiej i wszystkim wiernym naszej parafii pomogło kilka wydarzeń. W Miesiącu Papieskim, 16 października, teatralna grupa młodzieżowa GT wraz ze szkolnym kołem „Stonoga” wystawiła dla mieszkańców Brzeska i naszych parafian  dwukrotnie spektakl „Tyle nam po nim zostało” dający możliwość ponownego zasłuchania się w słowo św. Jana Pawła II, a nawet zobaczenia i dotknięcia pamiątek materialnych będących w posiadaniu brzeszczan, m.in. animatorki grupy GT i autorki scenariusza Agaty Podłęckiej. Z kolei 20 października prelekcją pp. Anny i Janusza Koczurów została otwarta w naszym kościele wystawa fotograficzna popiersi i pomników Jana Pawła II z terenu całej Polski. 

Natomiast we wtorek 12.11., w dniu peregrynacji, piękno liturgii mszy świętej i uroczysty charakter wieczoru modlitewnego ze świętym Janem Pawłem podkreślił śpiewem parafialny chór Gaudium, a  radosnym koncertem pieśni papieskich i maryjnych uczciła Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei. Chwile po mszy świętej oraz przed adoracją w ciszy wypełniło „Żywe słowo św. Jana Pawła do Polaków”.  Mszę świętą sprawował, kazanie wygłosił oraz całość nabożeństwa prowadził ks. Marcin Minorczyk. W różańcu z rozważaniami prowadzonymi przez POAK oraz we mszy świętej, nabożeństwie dziękczynienia, adoracji w ciszy i w części końcowej z Apelem Jasnogórskim i Aktem Zawierzenia Akcji Katolickiej uczestniczyła cała wspólnota parafialna.

Po zakończeniu uroczystości  prezes Parafialnego Oddziału AK Krzysztof Mariankowski, który przyjął relikwie i obraz we wtorek z parafii MB Częstochowskiej, przekazał je kolejnej brzeskiej parafii  tj.: parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła.


Fotogaleria