social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wraz z Rodakami na Antypodach modlimy się Koronką 03 - 09 - 2019

W imieniu zespołu  nowo powstałej inicjatywy modlitewnej, "Australia i Oceania modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia" pragniemy  zaprosić Księży, Siostry Zakonne, grupy modlitewne, organizacje katolickie oraz indywidualne osoby świeckie, do włączenia się do wspólnych następnych  modlitw Koronką do Bożego Miłosierdzia, które odbywać się będą dwa razy każdego roku o godz. 15.00, (we własnej strefie czasowej)  dnia 18 maja w dzień urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II oraz 13 września  w dniu w którym Jezus Miłosierny przekazał  św. Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 W tych wybranych dniach będziemy modlić się w intencjach podanych przez księży i biskupów.

Drodzy Apostołowie i Czciciele Bożego Miłosierdzia na całym świecie, prosimy Was o odmówienie Koronki w tych dniach w poniższych intencjach gdziekolwiek o godz. 15.00 się znajdziecie.


Oto nasze intencje modlitewne na dzień  13 września 2019 r.

  1. O łaskę pokoju na świecie i zaprzestanie wojen domowych
  2. O wierność w powołaniu i świętość dla biskupów i kapłanów
  3. O ochronę dzieci i młodzieży przed demoralizującym wpływem współczesnej pseudokultury
  4. O wytrwałe świadectwo i błogosławieństwo dla apostołów Bożego Miłosierdzia na całym świecie
  5. W wszystkich naszych osobistych intencjach
Nasza akcja jest też odpowiedzią na prośbę samego Chrystusa, aby orędzie o Bożym Miłosierdziu  dotarło na krańce ziemi. 

Przy naszym Polskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough - Melbourne, po drugim już  "Apostolskim Kongresie Miłosierdzia dla Australii i Oceanii", który odbył się w naszym Sanktuarium w sierpniu 2018r. zrodziła się wyżej wspomniana inicjatywa modlitewna.  

Bardzo prosimy o rozpowszechnianie jej aby jak najwięcej wiernych włączało się w tą szturmową modlitwę do nieba, gdyż jak sami widzimy świat w dzisiejszych czasach potrzebuje wielkiej modlitwy. Jako organizatorom bardzo nam zależy aby jak najwięcej Polaków w Polsce i na emigracji włączało się w tą modlitewną akcje. 

To nam Polakom poprzez św. Siostrę Faustynę Pan Jezus przekazał Boże Miłosierdzie i misje przygotowania świata na powtórne Jego  przyjście. Nasz Ojciec Św. Jan Paweł II wprowadził to Nabożeństwo  na Ołtarze całego świata. A my Polacy w Ojczyźnie i rozproszeni po świecie jako apostołowie i czciciele, szerzymy je, będąc niejako "drogowskazami" Bożego Miłosierdzia. Abyśmy mogli umacniać Je tam gdzie już istnieje a być może gdzie jeszcze nie dotarło aby za naszym pośrednictwem zostało poznane i przyjęte. Dziś obraz Jezusa Miłosiernego jest najbardziej rozpoznawalnym w świecie wizerunkiem Pana Jezusa.  

Nasza pierwsza akcja modlitewna odbyła się  18-go Maja 2019, uczestniczyli w niej  wierni z 94 parafii w 24 państwach.

Informacje o tej inicjatywie dostępne są TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do łączenia się z nami w modlitwie.
Szczęść Boże.

Ryszard Hodowany - zastępca głównego koordynatora inicjatywy
Melbourne 30/08/2019