social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wieczór modlitwy w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” 24 - 09 - 2019

14 września świętujemy w Kościele Podwyższenie Krzyża Świętego. Tego dnia w Polsce zorganizowana została akcja „Polska pod Krzyżem”. Centralne spotkanie na modlitwie odbyło się na lotnisku we Włocławku, natomiast u nas w parafii została podjęta inicjatywa wieczoru modlitewnego.

Modlitwę rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową o godzinie 17.15 w kościele parafialnym. Po niej celebrowana była Eucharystia i potem wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą przebłagania i uwielbieniem. Rozważania Drogi Krzyżowej prowadziła Akcja Katolicka z naszej parafii, Eucharystię celebrował ks. Sylwester Pustułka, modlitwę przebłagania prowadziła Odnowa w Duchu Świętym, a ostatnią część uwielbieniową przygotowała i poprowadziła grupa Brzeskich Wieczorów Uwielbienia.

Ku naszemu zaskoczeniu wieczór modlitwy przyciągnął wiele osób do kościoła. Podczas, gdy kapłani przygotowywali się do mszy świętej, wierni  adorowali krzyż z relikwiami z Grobu Pańskiego i to pokazało nam jak wiele osób było w kościele. Adoracja krzyża trwała bardzo długo. Możemy stwierdzić, że w naszej parafii jest czczony krzyż,  na którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus. To jest zadowalające, ale zawsze jest nad czym pracować i mogłoby być więcej. Jest się o co modlić. Co jeszcze bardzo cieszy, a co zaznaczają parafianie, że grupy działające przy parafii razem przygotowywały ten wieczór modlitwy.
kleryk Grzegorz

Fotogaleria