social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zakończenie z pożegnaniem 27 - 06 - 2019

W Oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła codziennie wieczorem po mszy świętej odbywały się procesje eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem,  z udziałem wiernych, pocztów sztandarowych Straży Honorowej i Akcji Katolickiej, feretronów, LSO, DSM, dzieci pierwszokomunijnych i młodszych  sypiących kwiatki. Oktawa zakończyła  się we czwartek błogosławieństwem wszystkich dzieci, które,  zwykle bardzo licznie obecne w tym dniu w kościele, zostały obdarowane słodyczami. Cukierki ufundowane przez ks. Proboszcza są nagrodą za wytrwałe i radosne  uczestnictwo najmłodszych parafian  w codziennych procesjach. 

W tym roku ostatni dzień Oktawy połączony był  jeszcze z  jednym, ważnym  wydarzeniem w naszej parafii. Pożegnaliśmy dwie siostry służebniczki, które decyzją przełożonych zakonnych zostały przeniesione do pracy w innych placówkach: w Baranowie Sandomierskim i Kolbuszowej. Są to s. Katarzyna Ciesielka  i s. Agnieszka Rodzeń.  Siostrę Katarzynę poznaliśmy między innymi  jako opiekunkę prężnie działającej  Dziewczęcej Służby Maryjnej, a siostrę Agnieszkę jako  wspaniałą katechetkę w przedszkolu im. Św. s. Faustyny. Obydwu siostrom serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro i obecność w parafii złożył ks. prał. Wojciech Werner  zaś  przedstawiciele parafii z Rady Duszpasterskiej wręczyli kwiaty i pamiątkowe Anioły z życzeniami Bożego błogosławieństwa oraz nieustającej opieki Matki Maryi  w dalszej posłudze zakonnej i życiu osobistym. 

Fotogaleria autorstwa Pana Dariusza Toronia dostępna TUTAJ