social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Słuchacze UNS JPII zakończyli III semestr 10 - 06 - 2019

6 czerwca br. słuchacze Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II uczęszczający na wykłady do Ośrodka w Bochni zakończyli III wiosenny semestr. 

Około 100 osób wysłuchało ostatnich w tym semestrze wykładów, które w zastępstwie za ks. dr Józefa Młyńskiego z UKSW w Warszawie poprowadził ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk oraz otrzymało świadectwa ukończenia semestru wiosennego. Za zainteresowanie tematyką nauczania społecznego Kościoła i solidne uczestnictwo w zajęciach dziękował słuchaczom Dyrektor UNS JP II ks. dr Jan Bartoszek, który podkreślił, że „ weryfikacją zdobytej wiedzy, będzie codzienne życie” oraz życzył, „aby poznane zagadnienia wpływały na życie, pomagały je pięknie realizować i przynosiły radość z dawania odważnego i czytelnego świadectwa przynależności do Chrystusowego Kościoła”. 

Uniwersytet, działający w ramach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej przybliżając i przypominając słuchaczom refleksję Ojca Świętego Jana Pawła nad współczesnym światem, uczy rozumieć otaczającą nas  rzeczywistość. Temu celowi służyła tematyka wykładów trafnie skorelowana z aktualnymi problemami społecznymi i ważnymi wydarzeniami. W pierwszej połowie semestru wykładowcy tacy jak m.in.  ks. dr hab. Marek Kluz, ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk i prof. Kishore Jayabalan z Fundacji Ancton poruszali zagadnienia związane z demokracją, gender czy klauzulą sumienia. W czasie kilku następnych wykładów poznawaliśmy zadania, jakie Kościół ma w odniesieniu do poszczególnych członków rodziny: dzieci, młodzieży, małżonków, osób starszych. Ta tematyka, ciekawie i rzeczowo przedstawiona przez ks. dr hab. Jacka Siewiorę, ks. dr hab. Ireneusza Stolarczyka, ks. dr Józefa Partykę oraz ks. dr Jana Bartoszka, wpisała się z kolei w zagadnienia rozważane w ramach V Synodu Diecezji Tarnowskiej. 

Za cały semestr wypełniony znakomitym przekazem nauczania św. Jana Pawła w imieniu słuchaczy podziękowała kierownik bocheńskiego ośrodka pani mgr inż.. Barbara Hałas. Złożyła również życzenia imieninowe solenizantom –  ks. Ireneuszowi oraz ks. Janowi, który obchodzi w tym roku 15 rocznicę święceń kapłańskich.  

W pozostałych ośrodkach tj. w Mielcu, Nowym Sączu i Tarnowie  zajęcia zakończono 3, 4 i 5 czerwca, natomiast w Krużlowej - 7 czerwca. Na wykłady w tym semestrze zapisało się łącznie we wszystkich ośrodkach 960 osób. W parafii św. Mikołaja w Bochni, w Domu Pielgrzyma „Bursa” co miesiąc spotykało się ponad 100 osób. Z naszej parafii  III semestr UNS JP ukończyło i świadectwa otrzymało 12 osób. 


Fotogaleria