social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wielki Dzień 14 - 05 - 2019

W niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza najważniejszy dzień swojego życia - dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii - przeżywało 42 dzieci z dwóch klas trzecich Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku. Do spotkania z Jezusem w Eucharystii przygotowali je ks. prał. Wojciech Werner i ks. Zbigniew Baran. 

Dzieci zostały przed wejściem do świątyni powitane i pokropione wodą święconą na znak Dziecięctwa Bożego i dla przypomnienia chrztu świętego przez proboszcza naszej parafii ks. prał. Wojciecha Wernera oraz pobłogosławione przez rodziców. Następnie w towarzystwie rodziców, wraz z chrzestnymi, rodzeństwem, babciami i dziadkami a także w obecności pań wychowawczyń, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły uczestniczyły po raz pierwszy w pełni w Eucharystii, przyjmując do serc Ciało Chrystusa. Włączyły się modlitwą i śpiewem w starannie przygotowaną oprawę liturgiczną i z uwagą słuchały Słowa Bożego ponieważ, jak wyjaśnił wszystkim obecnym na mszy świętej ks. Proboszcz: – „Jeżeli ktoś słucha Słowa Bożego jest ludem Pana i zgodnie z obietnicą Jezusa będzie miał życie wieczne. Jeżeli będziemy czytać Pismo Święte i wypełniać je, to nic nas nie oderwie od Jezusa” – mówił ks. Werner i dał dzieciom bardzo ważne zadanie: -  „Dziś usłyszeliśmy o Pawle i Barnabie, którzy wiedzieli, że Słowo Boże daje życie wieczne, więc szli i głosili je. Dlatego chcę, żebyście wy dzisiaj zachowali się tak jak oni i posyłam was teraz ze Słowem Bożym do ludzi”.Po czym każde z dzieci rozdało 84 osobom obecnym w kościele „Ewangelię św. Łukasza” i „Ewangelię św. Mateusza”. Ksiądz Wojciech pogratulował małym misjonarzom dzisiejszego spotkania z Jezusem i tego, że byli przez chwilę apostołami Chrystusa niosącym innym Słowo Boże: „Zrobiliście ogromnie ważną rzecz, daliście ludziom wielki dar, bo oni czytając to Słowo Boże i wypełniając je będą mieć życie wieczne”. Jako kontynuację tej misji, tego zadania poprosił dzieci, aby dzisiaj i przez wszystkie dni Białego Tygodnia czytały rodzicom fragment Pisma Świętego. Natomiast rodzice zostali poproszeni o krótką rozmowę z dziećmi na temat usłyszanego fragmentu.

Przed końcowym błogosławieństwem dzieci otrzymały poświęcone chleby oraz pamiątkowe obrazki. Nie zabrakło również podziękowań i kwiatów dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania tej wyjątkowej uroczystości tak, aby dzieci przez całe życie z drżeniem serca i wzruszeniem wspominały chwilę przyjęcia Jezusa po raz pierwszy do swoich serc i wciąż, przez całe życie, z radością i tęsknotą chciały się z Nim spotykać. 

Fotogaleria dostępna TUTAJ (zdj. Dariusz Toroń)