social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Nowi ministranci 18 - 05 - 2019

„Na chwałę Boga w Trójcy Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów” – te słowa  wypowiedział proboszcz naszej parafii ks. Wojciech Werner we czwartek 16 maja br. podczas mszy świętej wieczornej, przyjmując uroczyście w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza sześciu kandydatów.

Podniosła i wzruszająca ceremonia przyjęcia aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza przypadła w szczególnym dniu – w liturgiczne wspomnienie patrona Polski, męczennika za wiarę św. Andrzeja Boboli. Za wstawiennictwem tego świętego prosiliśmy o jedność w naszej Ojczyźnie, modliliśmy się także w intencji nowych ministrantów, ich rodziców i rodzeństwa, prosząc Pana Boga o wytrwałość dla nich oraz o nowe powołania do służby w LSO i DSM. 

Chłopcy pod kierunkiem ks. Sylwestra przygotowywali się do tego momentu systematycznie przez cały rok, zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do pełnienia tej zaszczytnej roli podczas sprawowania liturgii i nabożeństw. Co jednak najważniejsze  - jak zapewnił w imieniu kandydatów ksiądz opiekun – potwierdzili  „gotowość i pragnienie służenia przy ołtarzu swym życiem chrześcijańskim.”

Ceremonia przyjęcia chłopców do służby ministranckiej zakończyła się nałożeniem pelerynek przez ks. Proboszcza i ich posługą przy ołtarzu w dalszej części mszy świętej w tym dniu. Po Eucharystii nowi członkowie LSO otrzymali legitymacje ministranta. Od tego dnia służyć Panu Bogu przy ołtarzu będzie sześciu chłopców: Kacper Baran, Piotr Górczewski, Igor Grzyb, Franciszek Kobyłecki, Dominik Płachta,  Bartłomiej Porwisz.

Podczas kazania ks. Wojciech zaprosił zarówno dzieci pierwszokomunijne jak i starsze oraz dorosłych do grup, stowarzyszeń i wspólnot działających w naszej parafii. Do wstąpienia w swoje szeregi  zachęcały członkinie Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz chłopcy z LSO. Dla dzieci lubiących śpiewać lub jak powiada opiekun, pan Andrzej „krzykaczować”,  atrakcyjną ofertą są wszystkim znane i cenione Ziarenka Nadziei. Ksiądz Proboszcz wspomniał jeszcze o jednej możliwości wspólnotowego działania, jaką może być róża różańcowa dzieci i podkreślił, że warto się angażować w życie parafialne, abyśmy wszyscy trwali przy Panu Jezusie, który w czasie ostatniej wieczerzy modlił się: „Ojcze Święty, proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie, aby wszyscy stanowili jedno”. (J 17,20-26)


Fotogaleria