social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Dzień Misyjny 18 - 05 - 2019

Co roku podczas Białego Tygodnia dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii przeżywają Dzień Misyjny.  W środę 15 maja tego roku spotkały się z ks. Peterem Ajao, który pracuje w parafii św. Marka w Kairze, w Egipcie. Ks. Peter wyjaśnił dzieciom Słowo Boże oraz opowiedział krótko o swojej pracy w szkole dla niepełnosprawnych Club de Bonheur.  -  „Jezus mówi nam w dzisiejszej Ewangelii, że On jest Światłem. Każdego dnia kiedy przyjmujecie Pana Jezusa w Komunii świętej niesiecie Światło do waszych domów i wspólnot.” Ks. Peter mówił, że jego niepełnosprawni podopieczni potrzebują Chrystusa, potrzebują tej Światłości, dlatego każde z dzieci, każdy dorosły podążający za Chrystusem, kiedy dzieli się radością i miłością z osobami będącymi w gorszej sytuacji pomaga im. – „Dzięki wam, dzieci z Kairu również mogą mieć w sobie radość dzieci Bożych”. Dzięki łasce Bożej i pomocy wiernych będzie możliwość edukacji dla ponad 120 dzieci  niezależnie od temperatury na zewnątrz, która w Egipcie często sięga powyżej 46 stopni, stąd w pomieszczeniach szkolnych niezbędna jest klimatyzacja. Już od paru lat jako parafia wspieraliśmy różne projekty w kairskiej wspólnocie katolickiej np. zakupu szkolnego autobusu, budowy kuchni, zakupu pomocy szkolnych i wyposażenia, za co dziękował ks. Peter. Tym razem dołożyliśmy cegiełkę do klimatyzacji w szkole dla niepełnosprawnych, którzy w Egipcie są pozbawieni pomocy i jakiejkolwiek opieki ze strony państwa. 

Ks. Peter Ajao, misjonarz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich odwiedził również uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, gdzie opowiadał o zajęciach w Clubie de Bonheur. 

Misjonarze SMA proponują jeszcze jedną formę wspierania ich pracy – zapraszają wszystkich chętnych, zarówno osoby indywidualne, jak i całe rodziny oraz grupy zorganizowane do Ośrodka Rekolekcyjno – Misyjnego (SMA) im. Kleryka Roberta Gucwy SMA w Piwnicznej Zdroju. W pięknie położonym Ośrodku można organizować rekolekcje, Zielone Szkoły i przyjęcia okolicznościowe.
 
  • Kontakt:

Ośrodek Rekolekcyjno – Misyjny SMA im. Kleryka Roberta Gucwy,
33 – 350 Piwniczna Zdrój,
Śmigowskie 110,
Tel. 511 915 136 lub +48 18 44 000 77
www.sma.pl 
e-mail: rezerwacja@sma.pl
 
  • Kilka zdjęć z Ośrodka Rekolekcyjno-Misyjnego w Piwnicznej dostępnych jest TUTAJ


Fotogaleria