social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

W Wielkim Poście o tajemnicy Eucharystii 25 - 03 - 2019

Jurowce - wieś licząca około 900 mieszkańców, położona w województwie podkarpackim, w gminie Sanok, od zachodu sąsiadująca ze Strachociną -  rodzinną wsią i sanktuarium świętego Andrzeja Boboli, z klasztorem Sióstr  Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej. Niedaleko stąd znajduje się również pustelnia św. Jana z Dukli i sanktuarium Michała Archanioła w Miejscu Piastowym.
Od Środy Popielcowej do niedzieli 10 marca br., a więc na samym progu Wielkiego Postu,  ks. Wojciech Werner, pomagał mieszkańcom  tej niewielkiej parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jurowcach, ożywić i umocnić swoje życie duchowe.

Nasz ksiądz Proboszcz prowadził tutaj misje święte, podczas których między innymi: sprawował mszę świętą z nabożeństwem o uzdrowienie duszy i ciała, pobłogosławił wodę, olej i sól, a także zebrał obfity „plon” przedmiotów tzw. magicznych, które mogą być furtką dla szatana i oddalać ludzi od Boga. Misyjnym rozważaniom towarzyszyły relikwie Grobu Pańskiego przywiezione do parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku z Ziemi Świętej.  Podczas sobotniej konferencji, która była zatytułowana „wydał dla Niego wielkie przyjęcie u siebie w domu”  ksiądz Wojciech Werner tłumaczył, co dla katolika powinny oznaczać słowa „dzień święty święcić”. W nawiązaniu do liturgii Słowa z tego dnia mówił o najważniejszym momencie niedzieli, jakim jest spotkanie z Jezusem w Eucharystii , za którym jeśli się tęskni, to chce się z Nim przebywać nawet codziennie. Chce się gościć jak najczęściej na „wydanym specjalnie dla nas przyjęciu” i karmić się prawdziwym Pokarmem – Ciałem i Krwią Chrystusa. Kaznodzieja dzielił się również osobistym doświadczeniem i świadectwami  mówiącymi o tym, jak wielkim darem miłości Jezusa do nas jest Eucharystia.

W odkrywaniu na nowo tego cudu Bożej miłości, w odkrywaniu jej duchowej głębi, pomagali księdzu Wojciechowi parafianie z Brzeska, członkowie GRUPY25+ z przyjaciółmi, wystawiając  w tej parafii misterium oparte na wizji Cataliny Rivas „ Tajemnica Eucharystii”. Misterium „Tajemnica Eucharystii” i treść przedstawianych objawień każdorazowo wywołuje żywy oddźwięk na widowni, na  wielu twarzach pojawiają się łzy wzruszenia. Nie ukrywał ich i sam proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Andrzej Szajnar, kiedy głęboko poruszony dziękował GRUPIE25+ i księdzu Wojciechowi za żywe świadectwo wiary.

Na zakończenie tego dnia mała, ale widać, że zintegrowana społeczność jurowiecka ugościła brzeszczan ciepłym posiłkiem w domu parafialnym, a wcześniej, przed mszą świętą, ksiądz Wojciech zabrał całą grupę na krótką wycieczkę na górę Sobień, z ruinami zamku warownego, w którym podobno gościł król Władysław Jagiełło  w roku 1417, na dzień przed ślubem zawartym w Sanoku z Elżbietą Granowską. Obecnie z góry można podziwiać przepiękną panoramę regionu.

Fotogaleria autorstwa Pana Dariusza Toronia dostępna TUTAJ