social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Seniorzy kolędowali 20 - 01 - 2019

Dzieci i młodzież z kilku województw rozpoczęły ferie zimowe, a tymczasem w świetlicy środowiskowej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku gwarno i wesoło. W nieco śnieżne popołudnie, we wtorek 15 stycznia br., prawie 40 pań i panów w wieku emerytalnym spotkało się, by miło spędzić czas.

Parafialny Klub Seniora zaprosił zrzeszonych i niezrzeszonych emerytów  na zorganizowane przy wsparciu Zarządu Osiedla Kopaliny – Jagiełły poświąteczne kolędowanie.  – Seniorzy to bardzo ważni ludzie – mówi pani Barbara Borowiecka, przewodnicząca Zarządu Osiedla, radna drugiej kadencji Miasta i Gminy Brzesko –zasługują na szacunek i mają swoją  godność, a z racji doświadczenia mogą być dla innych drogowskazem, dzielić się swoją życiową mądrością. Dla mnie jako przewodniczącej Osiedla i radnej bardzo ważna jest współpraca z Radą Seniorów i integracja międzypokoleniowa lokalnej społeczności, dlatego podejmujemy różne projekty, dla różnych grup wiekowych: dla seniorów, dla młodych rodzin z dziećmi, dla młodzieży, stąd i to dzisiejsze wspólne spotkanie – wyjaśnia pani Barbara. 

Przy świątecznie zastawionych stołach, z ciastem własnego wypieku, z leżącymi  w pogotowiu śpiewnikami,  zasiedli zaproszeni goście i członkowie Klubu Seniora, których przywitała założycielka i liderka Klubu, działającego od kilku lat w naszej parafii  pani Bogusława Komęza.  - „Chciałabym, abyśmy czuli się tutaj wszyscy jak w rodzinie, jak u siebie w domu, a takich wspólnych wieczorów  było jeszcze wiele. Spotkaliśmy się, żeby w miłej atmosferze porozmawiać, pośpiewać. Zachęcam do dzielenia się  wspomnieniami, spostrzeżeniami i radością” – powiedziała pani Bogusława, która znana jest w parafii i w brzeskim środowisku z podejmowania licznych działań społecznych. Kilka lat temu za swoje zaangażowanie została doceniona diecezjalnym medalem Dei Regno Servire a niedawno brzeskim tytułem „Siłaczki Roku 2018”.  Dla wielu projektów uzyskała wsparcie władz samorządowych, które włączyły ją do Rady Seniorów miasta Brzeska.  

Nasi seniorzy, nasi dziadkowie i babcie, którzy 21 i 22 stycznia będą obchodzić swój dzień, mogą się dzielić z młodszym pokoleniem nie tylko doświadczeniem, ale i energią, pasjami realizowanymi np. w Klubie Seniora, jak i pogodą ducha i radością.  Tego wieczoru bawili się doskonale. Wspólnie wyśpiewane kolędy przeplatane pieśnią biesiadną, zabawa i dobry humor towarzyszyły im przez cały wieczór. Działalność Seniorów w parafii docenia i na różnorakie inicjatywy otwarty jest ksiądz proboszcz Wojciech Werner, który zebranych powitał i pobłogosławił rozpoczynające się spotkanie.


Fotogaleria