social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Przed pasterką 01 - 01 - 2019

Jak co roku Grupa Teatralna GT przygotowała dla wszystkich parafian i gości wspólne kolędowanie. W wigilijną noc 24 grudnia 2018 roku, w kościele, na godzinę przed rozpoczęciem mszy świętej pasterskiej młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Pozwólmy Dziecięciu jeszcze raz się zrodzić”  z poetycką refleksją o Bożym Narodzeniu animatorki i opiekunki grupy GT Agaty Podłęckiej. 
 
- „To najcudowniejsza ze wszystkich nocy w roku, przepełniona gorącem bijącym z serc i uśmiechem biegnącym w stronę Bożej Dzieciny niosącej niewinną radość i nadzieję na lepsze jutro. Bądźmy choć przez chwilę razem i wzruszmy się, zanim codzienność wedrze się w nasze progi – zapraszała pani Agata.  - Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.” 

Kto był, widział i słyszał – nie zawiódł się, a kto nie skorzystał z okazji -  może posłuchać dwóch pastorałek z tego wieczoru: tytułowej  „Pozwólmy Dziecięciu jeszcze raz się zrodzić” autorstwa Agaty Podłęckiej (mamy) i Franka Podłęckiego (syna) oraz „Mario, czy Ty wiesz”.