social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

GT na Boże Narodzenie 05 - 01 - 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas wytężonej pracy i aktywności młodzieżowej Grupy Teatralnej GT. Na zaproszenie brzeskiego RCKB  młodzież uczestniczyła w autorskim wieczorze Agaty Podłęckiej pt. „Bóg się rodzi”. Odbyło się ono w brzeskiej bibliotece 21 grudnia br. Autorka, jednocześnie opiekunka GT, podzieliła się refleksjami i wspomnieniami na temat polskiej wigilii, a młodzież zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek.

Tradycyjnie od wielu lat Grupa przygotowuje dla wszystkich parafian i gości wspólne kolędowanie w kościele. W wigilijną noc 24 grudnia 2018 roku, na godzinę przed rozpoczęciem mszy świętej pasterskiej młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Pozwólmy Dziecięciu jeszcze raz się zrodzić”, również z poetycką refleksją o Bożym Narodzeniu animatorki i opiekunki grupy GT Agaty Podłęckiej, z muzyką napisaną do tytułowej pastorałki przez Franka Podłęckiego.

- „To najcudowniejsza ze wszystkich nocy w roku, przepełniona gorącem bijącym z serc i uśmiechem biegnącym w stronę Bożej Dzieciny niosącej niewinną radość i nadzieję na lepsze jutro. Bądźmy choć przez chwilę razem i wzruszmy się, zanim codzienność wedrze się w nasze progi – zapraszała pani Agata.  - Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.” 

Kto był, widział i słyszał – nie zawiódł się, a kto nie skorzystał z okazji -  będzie mógł przeczytać kilka wierszy z tego wieczoru w naszej gazecie parafialnej, może też posłuchać dwóch utworów, które są zamieszczone na naszej stronie, chociaż to tylko niewielka część i w żaden sposób nie może zastąpić występu na żywo, oddać tej niepowtarzalnej atmosfery stworzonej przez młodych wykonawców.
Ponadto z myślą o tegorocznych Świętach Bożego Narodzenia grupa GT wystawiła jasełka - sztukę pt. „Śnieżna pastorałka”. Liczne grono odbiorców miało okazję obejrzeć premierowe przedstawienie 26 grudnia, w drugi dzień świąt w parafialnej sali teatralnej. - „Sztuka jest utrzymana w konwencji współczesnego teatru polemicznego i nieco satyrycznego próbuje odpowiedzieć na zachowania Kowalskich i Nowaków, którzy dali się pochłonąć nieuniknionym zmianom kulturowym widocznym w rozpędzonym XXI wieku. Jak reagują przeciętni mieszkańcy miasteczkowego osiedla na tradycję i na samo Boże Narodzenie? Dokąd zmierza życie wypełnione konsumpcjonizmem, zabieganiem, modą i multimediami? Czy uda się jeszcze raz narodzić Jezusowi w sercach ludzi?” - tak mówi o swym autorskim projekcie Agata Podłęcka, która również wyreżyserowała spektakl. 

 Sztuce towarzyszą kolędy i pastorałki,  starsze i zupełnie nowe, z młodzieńczą energią i talentem wyśpiewane na scenie sali teatralnej. Z wielką przyjemnością patrzy się na dokonania aktorskie i wokalne młodych ludzi, którzy nie utknęli na przysłowiowej kanapie, ale wciąż chcą czegoś więcej od życia, wciąż chcą rozwijać swoje pasje, zainteresowania, by potem radować nasze oczy i uszy i pozwolić oderwać się od codziennego znużenia, zapracowania, od suto zastawionego świątecznego stołu.
 
  • O tej godzinie radości i refleksji z napisał Tarnowski Gość Niedzielny. Więcej na ten temat TUTAJ. 
 
  • Galeria zdjęć dostępna TUTAJ