social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Czego się nie spodziewali? - opis o fotogaleria 08 - 01 - 2019

Kto i czego się nie spodziewał? Na to pytanie mogła odpowiedzieć sobie publiczność podczas świątecznego koncertu Kolęd i Pastorałek Parafialnej Scholi Dziecięcej Ziarenka Nadziei w dwa zimowe wieczory: 29 i 30 grudnia 2018 r. w auli widowiskowej brzeskiego RCKB.

Ziarenka pod kierunkiem opiekunów przygotowały i przedstawiły na scenie opowieść słowno - muzyczną o narodzinach Zbawiciela widzianych oczami dziecka. Tak, więc kiedy cofnęliśmy się wraz z nimi w czasie uświadomiliśmy sobie, że to my ludzie, ci współcześni i ci żyjący przed wiekami, nie spodziewaliśmy się Bożych planów zbawienia względem nas i, nadal, wciąż wątpimy w Bożą miłość. Bo któż przewidział, że Słowo przyjdzie na świat, jako niemowlę, że urodzi Go „wieśniaczka”, że Książę Niebios, Boży Syn urodzi się w stajni na sianie „przy zwierzęcej kupie!? - „I o to chodzi – tego się nie spodziewają!...Nie będą już mogli wątpić w moją Miłość!” – odpowiada Pan Bóg ustami dzieci występujących na scenie w żartobliwym, ale jakże wymownym dialogu. 

A czego nie spodziewali się widzowie? Może - jak zauważyła z uznaniem jedna z osób obecnych na koncercie – wciąż wyższego poziomu występu, mimo, że po wakacjach skład zespołu zmienia się, odchodzą szóstoklasiści a pojawia się nowy, najmłodszy „narybek” wymagający pracy od podstaw. Ale czy to zaskakuje nas, stałych bywalców? Chyba nie, bo wszyscy wiemy jak fachową, troskliwą opieką otoczone są Ziarenka od zawsze. To może scenografia i kostiumy? Tak, tego się nie spodziewaliśmy, że taką obfitość śnieżnej bieli mogliśmy tej zimy zobaczyć jedynie w auli widowiskowej dzięki koncertowi Ziarenek, bo w naturze Święta były bez śniegu! Wielu odcieni bieli aniołków i scenicznego tła nadawało zmieniające się oświetlenie oraz kolorowe akcenty w postaci królewskich kostiumów Mędrców ze Wschodu, góralskich - pastuszków, strojów  Maryi i Józefa, czy wreszcie niezwykłej, złotej Gwiazdy, a właściwie Gwiazdki betlejemskiej. Było dużo radości i pozytywnego przesłania, do czego nas już Ziarenka przyzwyczaiły, zarówno w scenkach rodzajowych jak i tradycyjnych polskich kolędach i pastorałkach w aranżacjach pana Andrzeja. Dzieci śpiewały, ale i także włączyły się w akompaniament niektórych utworów. Zachwycił zwłaszcza punkt kulminacyjny – moment narodzenia Jezusa w otoczeniu Aniołów.  – „Za każdym razem jest tak samo pięknie, ale i zawsze jest coś nowego, a jestem już tutaj po raz trzeci” podsumowała przedstawienie s. Barbara ze zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej goszcząca na koncercie.

No i nie spodziewaliśmy się, że to już koniec, że czas koncertu tak szybko minął! Za to „wielkie dzieło, które tak wspaniale się rozwija na chwałę Bożą i duchowy pożytek każdego z nas” dziękował dzieciom, rodzicom, opiekunom i wszystkim wspierającym Scholę ks. Wojciech Werner, życząc żebyśmy „ potrafili dostrzec Boże Narodzenie w codziennych, zwyczajnych sprawach, by Jezus każdego dnia rodził się w naszych sercach i - tak jak na końcu wyśpiewały dzieci – aby tak było zawsze, a Pan Bóg na pewno nie odmówi dzieciom!”

„Za trud wkładany w przygotowanie dzieci, za dzielenie się Dobrą Nowiną w szkołach, w parafii i także poza parafią” oraz „za to, że od wielu lat jesteście w drodze do Pana Boga i w tę drogę zabieracie nasze dzieci” dziękowali opiekunom Ziarenek rodzice małych artystów. 
 

Fotogaleria