social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Najpiękniejszy dar 21 - 09 - 2018

W piątek 14 września 2018 r. w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego zostały wprowadzone do naszego kościoła parafialnego relikwie Grobu Pańskiego. 

Relikwie to zwykle jakaś cząstka świętych, poprzez którą czujemy ich obecność wśród nas. W naszym kościele parafialnym są już z nami św. Faustyna, św. Jan Paweł II, bł. Michał Sopoćko i św. Brat Albert Chmielowski. Natomiast mały, biały kawałek skały z Grobu Chrystusa przywieziony przez pielgrzymujących od 5 do 12 września br., do Ziemi Świętej parafian i ks. Wojciecha Wernera, jest czymś zupełnie wyjątkowym, bo jest „niemym świadkiem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa”. Pozyskany został w 2017 roku podczas prac renowacyjnych Grobu Pana Jezusa, a jego autentyczność potwierdza specjalny certyfikat.Wprowadzenie do naszej świątyni tego, jak określił relikwie ks. Proboszcz  -  „najwspanialszego daru, jaki parafia mogła otrzymać w roku swojego 25 –lecia”, odbyło się przed mszą świętą wieczorną podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17.00. 

Rozważania kolejnych stacji oparte na Ewangelii prowadził ks. Proboszcz, uzupełniając je opisem  przystanków  drogi przebytej przez naszego Zbawiciela na Golgotę, którą  pielgrzymi podążali osobiście kilka dni temu w Ziemi Świętej. W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej świątyni  podążaliśmy za krzyżem,  niesionym przez kleryka Michała w asyście Liturgicznej Służby Ołtarza i członkiń Róż Różańcowych, w którym zostały zamocowane relikwie. Po zakończeniu nabożeństwa, przed i po mszy świętej, mieliśmy możliwość adorowania i ucałowania tego niezwykłego daru.


Fotogaleria