social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Kair raz jeszcze 12 - 09 - 2018

Wszyscy zapewne pamiętamy tegoroczną majową wizytę ks. Robbina Kamemby, misjonarza SMA pracującego w parafii św. Marka w Kairze. Ksiądz Robbin podczas tego pobytu głosił  kazania na mszach świętych niedzielnych, a we wtorek odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 , gdzie odbyło się ciekawe, radosne spotkanie i gdzie padła też  propozycja dalszej współpracy.

W kościele misjonarz SMA dziękował za nasze wsparcie modlitewne i pomoc finansową w urządzaniu ośrodka i szkoły dla osób niepełnosprawnych Club de Bonheur oraz w zakupie autobusu. Mówił, że obecnie jego parafia planuje budowę kuchni, aby podopieczni nabywali tutaj niezbędnych w codziennym życiu umiejętności przygotowywania posiłków i uczyli się samodzielności. Miesiąc po tej wizycie otrzymaliśmy dobre nowiny i zdjęcia z Kairu. Kuchnia już gotowa i my mamy w tym swój udział! Ksiądz Robbin i jego podopieczni jeszcze raz serdecznie dziękują naszej parafii za wszelką dotychczasową pomoc: „ We finished the kitchen as you can see on the photos below. If possible put them on the parish website to tell the people thanks very much for helping us to build our new kitchen.” – napisał. 

Gratulujemy ks. Robbinowi udanej realizacji projektu, a także nominacji na proboszcza parafii św. Marka. Zastąpi on dotychczasowego proboszcza, księdza Kazimierza, który powrócił do Polski. 


Fotogaleria