social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Gdzie jest twoje serce? 26 - 06 - 2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku przebiegało inaczej niż do tej pory. Zanim uczniowie odebrali świadectwa w piątek, przyszli do kościoła parafialnego Miłosierdzia Bożego we czwartek 21 czerwca na godzinę 18.00, aby uwielbić Boga i podziękować za dary w minionym roku. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele i rodzice.

Zwykle rozdanie świadectw i pożegnanie ze szkołą poprzedzała msza święta w tym samym dniu. Tym razem Eucharystia rozpoczęła wieczór modlitewny, na który złożyło się uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie śpiewem, modlitwą, złożonymi, osobistymi świadectwami i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie „Gdzie jest Twoje serce”? Symboliczne serce zostało złożone z kilku części ustawionych przed ołtarzem, a to prawdziwe, gorące każdy mógł złożyć Jezusowi osobiście i zaprosić Go osobiście do swego serca. Podsumowaniem całości był koncert ewangelizacyjny poprowadzony przez gości z zaprzyjaźnionej parafii św. Jakuba – Diakonię Uwielbienia „Emmanuel”. Mszę świętą rozpoczynającą spotkanie koncelebrowali księża katecheci: ks. Sylwester Pustułka, ks. Andrzej Papież, ks. Maciej Biedroń oraz dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Polniaszek i ks. Krzysztof Ceglarz. Z kapłanem pracującym kilka lat temu u nas przyjechała również grupa młodzieży z obecnej jego parafii w Jazowsku. 
W kazaniu skierowanym głównie do młodych, ale i też trafiającym do każdego z obecnych w kościele, ksiądz Sylwester udzielił kilku praktycznych rad, jak poradzić sobie z trudnościami na modlitwie:  - Doświadczenie podpowiada, że najpierw trzeba zacząć od znaku krzyża, wykonanego ze zrozumieniem, a potem, kiedy stanie się to trwałym nawykiem,  dokładać inne modlitwy – mówił. Opierając się na Słowie Bożym z tego dnia tłumaczył, dlaczego warto i jak należy się modlić, aby zmienić najpierw samego siebie, a potem świat.  – W wakacje odpoczywajcie, ale i pracujcie nad sobą,  wróćcie lepszymi niż teraz jesteście – zachęcał młodzież katecheta. 

Na podobne spotkanie, rozpoczynające naukę w szkołach po wakacjach,  już dziś zapraszają  animatorzy programu „Młodzi na Progu” oraz grupy: „ Miłosierni” i „25+”, którzy, wraz z ks. proboszczem Wojciechem Wernerem oraz ks. Sylwestrem Pustułką  zainicjowali i przygotowali tę nową formułę modlitewną w naszej parafii.

O wydarzeniu napisał także i fotogalerię zamieścił tarnowski Gość Niedzielny. Więcej informacji TUTAJ. Fotogaleria dostępna TUTAJ.


Fotogaleria