social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Sercem kocham Jezusa 22 - 05 - 2018

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 maja, dzieci z czterech klas III: b, c, d, e przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Liturgia mszy świętej o 11.30 w tym dniu przybrała wyjątkowy charakter. Włączyły się w nią tym razem nie tylko dzieci poprzez śpiew i modlitwę, ale również rodzice i przyjaciele rodzin działający w parafialnej GRUPIE25+, poprzez przedstawienie ewangelicznej sceny Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Do przyjęcia Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii dzieci przygotowywały się pod kierunkiem ks. Wojciecha Wernera i ks. Zbigniewa Barana. Rodzice i dzieci złożyli dar ołtarza w postaci dwóch ornatów synodalnych.

W środę 16 maja na mszy świętej o 18.00 z dziećmi, które przyjęły po raz pierwszy Sakrament Komunii Świętej spotkał się ks. Piotr Boraca, Sekretarz Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych. W ramach Dnia Misyjnego ksiądz Piotr przybliżył dzieciom życie ich rówieśników w krajach Afryki, a dzieci wsparły dzieła misyjne modlitwą i ofiarą pieniężną. Zebrana w tym dniu kwota tj. około 2600 zł została przekazana do Wydziału Misyjnego w Tarnowie.

19 maja, w trzeci piątek miesiąca, przypadł kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie adorowały dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami, dziękując za Pierwszą Komunię Świętą. Zapewniały śpiewem i flagowaniem, że całym sercem Go kochają, dziękowały za otrzymane łaski oraz specjalnym Aktem Zawierzenia oddały Panu Jezusowi siebie samych, swoich rodziców i wszystkie sprawy. Modlitwę uwielbienia wraz z dziećmi i scholą młodzieżową prowadził ks. Proboszcz.


Fotogaleria