social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Zabiegani po raz siódmy 13 - 02 - 2018

9 lutego 2018 r. o godzinie 19.00 parafialna sala teatralna oraz kawiarenka zapełniły się po raz siódmy w ciągu niespełna dwóch miesięcy, parami małżeńskimi i ich pociechami. Rodzice przyszli by wysłuchać ostatniej w cyklu „Spotkania dla Zabieganych” konferencji, a dzieci  by spędzić  ten czas przy zabawie pod troskliwą opieką małżeństw z Kręgów Domowego Kościoła. 

Zgodnie z programem spotkań temat „Racja albo relacja” omówiła   p. Jolanta Pikul – Witek, psycholog, która pomogła słuchaczom zrozumieć proces powstawania zachowań ludzkich od momentu zaistnienia konkretnej sytuacji. Na przykładach pokazała jaki związek ma to, co pomyślę w danej sytuacji, jak ją zinterpretuję,  z emocjami, samopoczuciem i zachowaniem.  Psychologia nie daje gotowych recept na życie, ale pozwala zrozumieć  siebie i innych, a to jest podstawa do refleksji i zmiany. Temat na tyle zaciekawił uczestników, że dyskusje toczyły się jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu spotkania. Podobnie było po każdym z sześciu wcześniejszych zajęć. Przy pięknie zastawionych stolikach, przy kawie i ciastku długo trwały rozmowy, wymieniano się doświadczeniami i  przemyśleniami  zainspirowanymi przez prowadzących.

Spotkaniem z panią Jolantą Pikul – Witek zakończył się pierwszy etap „Spotkań dla Zabieganych”, który trwał od 29 grudnia 2017 r. do 9 lutego 2018 r. Podczas wcześniejszych  piątkowych wieczorów  o tym „ Ile jest warta twoja obrączka” mówił   p. Marcin Lewandowski, mąż i ojciec,  a o „Psychologii czystości i intymności w małżeństwie” ks. Jerzy Smoleń. „Jak rozmawiać, żeby było gorzej”  tłumaczył ks. Józef Partyka, psycholog, a na pytanie czy „Mamona jest niegodziwa” odpowiadał  ks. Piotr Łabuda, biblista. Państwo Kinga i Dawid Mikosińscy podpowiedzieli jak sprawdzić czy mamy „Charakter czy charakterek”, a świadectwo p. Mikołaja Bociana pozwoliło lepiej zrozumieć, kim są „Błogosławieni czystego serca”. 

O stronę organizacyjną tego wydarzenia  zadbały  Kręgi Rodzin Domowego Kościoła działające w naszej parafii. Co tydzień dwa Kręgi zajmowały się przygotowaniem sali, stolików, poczęstunku dla prawie siedemdziesięciu osób  i przede wszystkim zapewniały opiekę sporej gromadce  dzieci w różnym wieku. Dzięki temu rodzice tych dzieci mogli poświęcić czas na refleksję   „jak  budować szczęśliwą chrześcijańską rodzinę opartą na Chrystusie i Jego Ewangelii”. 

Po warsztatach wszystkie małżeństwa zostały zaproszone przez księdza Proboszcza Wojciecha Wernera na nabożeństwo, podczas którego „zawierzymy Jezusowi wszystkie małżeństwa i rodziny, aby On mógł w nich królować”. Wieczór Uwielbienia w trzeci piątek lutego tj. 16.02. 2018 r. o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym rozpocznie się Mszą św. w intencji małżeństw i rodzin oraz Drogą Krzyżową, a po wspólnej modlitwie uwielbienia, zakończy adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 

W następnym etapie planowane są dla zainteresowanych małżeństw comiesięczne, tzw. „Spotkania Rodzinne”.
(mt)
 

Fotogaleria