social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Pierwsze zajęcia UNS JPII w Bochni 12 - 02 - 2018

„Cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania diecezjan Uniwersytetem Nauczania Społecznego  Jana Pawła II. Tak duża frekwencja świadczy, że odpowiadamy na oczekiwania”  - powiedział witając studentów UNS JP II obecnych na pierwszych wykładach w oratorium św. Kingi przy bazylice św. Mikołaja w Bochni ks. dr Jan Bartoszek.

Prawie 700 osób zapisało się i uczestniczyło w pierwszych zajęciach Uniwersytetu w pięciu miastach Diecezji Tarnowskiej 6, 7, 8 oraz 13 i 15 lutego 2018 roku. W Bochni, w czwartek 8 lutego, na zajęcia rozpoczynające pierwszy semestr zgłosiło się ponad 100 osób, wśród nich prawie połowa z dekanatu Brzesko. Indeksy odebrali słuchacze reprezentujących nie tylko Akcję Katolicką ale i  różne stowarzyszenia działające w parafiach, samorządowcy, pracownicy służby zdrowia, oświaty oraz osoby  niezrzeszone.
Wykłady prowadzili ks. dr Dariusz Brzegowy, prawnik, kanonista, sędzia audytor w Sadzie Biskupim w Tarnowie oraz ks. dr Jan Bartoszek , Dyrektor UNSJPII, Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, przypominając i precyzując w jasny, przejrzysty sposób zagadnienia. Omawiane były tematy:   „Czy prawo oznacza obowiązek?” oraz  „Co indywidualne sumienie ma do powiedzenia w sprawach społecznych?” . 

Z wypowiedzi podsumowujących pierwsze zajęcia UNS JPII wynika, że przede wszystkim pozwoliły one słuchaczom przypomnieć sobie i uporządkować wiedzę z tego  zakresu.

 –Jestem zadowolony, uporządkowałem sobie podstawowe pojęcia i czekam na następne spotkanie.  - Te zagadnienia nie są mi obce, ale wykłady pomogły w ich sprecyzowaniu i na pewno skorzystam z tego w praktyce. – Dla mnie osobiście wykłady były bardzo dobre. W wolnych chwilach będę powtarzać i czytać zadaną lekturę tj.: Encyklikę Redemptor hominis 17. Jana Pawła II oraz Homilię wygłoszoną w Skoczowie w 1995r.   - Wykłady  dostarczają nam konkretnych  argumentów do obrony wiary i  wartości chrześcijańskich np. życia, rodziny itd. Jest to wiedza praktyczna i potrzebna – dzielili się na gorąco swoimi odczuciami uczestnicy.  – Będziemy się starać, aby zajęcia II semestru odbywały się również w Brzesku, gdzie mamy świetne warunki lokalowe i gdzie mogłoby uczestniczyć w tych niezwykle potrzebnych i ciekawych zajęciach, więcej chętnych osób z naszego i sąsiednich dekanatów  - dodał  wiceprezes DIAK Józef Witkowski. 

Relację (dostępną TUTAJ i zdjęcia (dostępne TUTAJz Bochni zamieścił Tarnowski Gość Niedzielny  


Fotogaleria