social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Jadowniki poznały „Tajemnicę Eucharystii” 29 - 01 - 2018

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. GRUPA25+ wystawiła misterium „Tajemnica Eucharystii” wyreżyserowane na podstawie wizji  Cataliny Rivas w kościele  pw. Św. Prokopa Opata w Jadownikach.

Wnętrze neogotyckiej świątyni, mimo niesprzyjającej aury, wypełniła głównie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z księdzem wikariuszem Norbertem Sadko, ale  przyszli także ich rodzice, rodziny, parafianie w różnym wieku.  Kilkoro młodych ludzi z Jadownik wzięło aktywny udział w misterium wcielając się w role aniołów, a po spektaklu dwa z nich wręczyły w podziękowaniu „ kosz obfitości” na ręce p. Ewy Łupińskiej – Toroń, liderki GRUPY25+.  To  nie jedyny zresztą  związek łączący GRUPĘ25+ z Jadownikami, bowiem w komedii „Dom otwarty”, którą GRUPA25+ wystawi 4 lutego o godz. 17.00 w naszej sali teatralnej, rolę Wicherkowskiego, męża zdradzanego przez sprytną żonę,  bardzo udanie odtwarza mieszkający tutaj Jarosław  Cichoński. Dlatego, licząc zapewne na nowy, równie uzdolniony narybek aktorski pani Reżyser zaprosiła chętnych jadowniczan do wstąpienia w szeregi miłośników sztuki teatralnej i podzielenia się talentami, w tym także technicznymi.

Spektakl ewangelizacyjny, grany już po raz dwunasty przez GRUPĘ25+ został przyjęty i tutaj, u naszych sąsiadów,  ze wzruszeniem i „radością z przeżycia spotkania z żywym Jezusem” oraz wspaniałymi emocjami. Widzowie, wśród których byli między innymi członkowie  parafialnej grupy biblijnej „Źródło”, podzielili się refleksjami po występie w czasie wspólnego spotkania przy kawie w domu parafialnym, gdzie ksiądz Proboszcz Tadeusz Górka i parafianie ugościli występujących. Publiczność doceniła  ponadto  dobór aktorów, kostiumów i nastrojowej muzyki, a  jednemu  z najmłodszych widzów, kilkuletniemu  chłopczykowi szczególnie spodobał się Pan Jezus, któremu koniecznie chciał  ofiarować monetę. Wiele ciepłych słów w podziękowaniu do GRUPY25+ skierował również ksiądz Norbert Sadko. 


Fotogaleria: