social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

E gonda nzapa e mu singila 30 - 12 - 2017

Po raz dwudziesty piąty – jubileuszowy – w diecezji tarnowskiej kolędowały dla misji grupy  dzieci pod hasłem „E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!" 

W naszej parafii wyruszyło z kolędą sześć grup: do czterech dziecięcych przygotowanych przez siostrę Elżbietę dołączyły tym razem  dwie grupy młodzieżowe złożone z  animatorów  programu „Młodzi na Progu”. Po uroczystym rozesłaniu  w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia  w czasie mszy św. o 11.30 i specjalnym błogosławieństwie udzielonym przez księdza Proboszcza  Kolędnicy  Misyjni wędrowali przez trzy dni odwiedzając nasze domy. Grupom dziecięcym towarzyszyli opiekunowie – członkowie Akcji Katolickiej, a młodzieży ksiądz Karol.
 


Zaangażowanie, wytrwałość  i dobre humory kolędników w strojach z różnych stron świata, pewnie też  sprzyjająca pogoda i co najważniejsze -  hojność  parafian przyjmujących pomocników misjonarzy  zaowocowały zebraniem  w tym roku sporej kwoty tj. prawie 7 500 złotych,  która w całości  zostanie przeznaczona  na pomoc dla dzieci z  Republiki Konga, Republiki  Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Syrii i Libanu.

Co roku grupy kolędnicze z całej diecezji  tarnowskiej  spotkają się po zakończeniu kolędowania  w jednej z wybranych parafii. Jest to tzw. Misyjny Dzień Dzieci przeżywany tradycyjnie 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Ostatnie diecezjalne spotkanie odbyło się w naszej parafii, zdjęcia w serwisie Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej można zobaczyć TUTAJ
 

Film z tego wydarzenia:


Nasza fotogaleria: