social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Różaniec może wszystko 18 - 10 - 2017

„Różaniec może wszystko” – powiedział ksiądz proboszcz Wojciech Werner w konferencji wstępnej do ponad stuosobowej grupy z naszej parafii - uczestników ogólnopolskiego wydarzenia modlitewnego „Różaniec do Granic” . 

Rodziny z dziećmi, starsi, młodzież, parafianie i goście spoza Brzeska w zorganizowanej grupie udali się w sobotę 7 października dwoma autokarami do granic naszego państwa, by wspólnie z tysiącami rodaków w całym kraju modlić się na różańcu w intencji Ojczyzny, pokoju na świecie, rodzin i nas samych.Kościół stacyjny – jeden z czternastu w diecezji tarnowskiej, mieścił się w Miliku, ale ksiądz proboszcz Artur Miłoś udostępnił nam znajdujący się na terenie jego parafii drugi kościół, dawną cerkiew greko – katolicką w Andrzejówce. W tej drewnianej, zabytkowej świątyni pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyliśmy we Mszy św., a potem z tutejszymi mieszkańcami i księdzem Wojciechem Wernerem rozważaliśmy tajemnice Różańca świętego, kontynuując modlitwę w drodze i na pobliskim peronie kolejowym. 

Przed wyjściem w plener, około godziny czternastej, mieszkańcy Andrzejówki ugościli nas, brzeszczan, ciepłym posiłkiem i domowymi wypiekami, a po nabożeństwie różańcowym  ksiądz Artur Miłoś opowiedział  o swojej parafii i kościołach, którymi administruje. Na sam koniec w szałasie w Miliku rozgrzewaliśmy się jeszcze herbatą i grillowanymi kiełbaskami ufundowanymi przez firmę TAURUS. Tutaj był także czas na rozmowy, podsumowania i podzielenie się radością płynącą z modlitewnej wspólnoty. 

Udział naszej parafii w wydarzeniu „Różaniec do Granic” zorganizował i przeprowadził ksiądz Proboszcz Wojciech Werner z pomocą GRUPY25+, która włączyła się w oprawę liturgiczną Mszy św. oraz zapewniła wsparcie logistyczne.  


Fotogaleria (zdj. Dariusz Toroń);