social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Koronka na ulicach miast i wsi 03 - 10 - 2017

W czwartek 28 września o godzinie 15.00, przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego, przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Jasnej i Konstytucji 3 Maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu Leśnej i Poprzecznej modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Do włączenia się w akcję modlitewną „Koronka na ulicach miast świata” zachęcali biskupi i duszpasterze, a rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel – Andrianik przypomniał, że  „Pan Jezus prosił o odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, dlatego odpowiadamy na jego apel”  . Pomysł modlitwy na ulicach miast i wsi w tym dniu i o tej godzinie powstał w roku 2008 z inicjatywy grupy „Iskra Bożego Miłosierdzia” działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi pod patronatem abp Marka Jędraszewskiego. 

Nasza parafia odpowiedziała na tę prośbę już po raz piąty. W tym roku naszej modlitwie towarzyszyły intencje: za  kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, za Prezydenta Andrzeja Dudę i polski rząd oraz za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. 


Fotogaleria;