social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Misjonarz musi być przygotowany na wszystko 07 - 06 - 2017

...na radość i smutek, życie i śmierć, na uścisk powitania i rozłąki. … Nasze życie jest splotem bólu i radości, trudu i nadziei. Trzeba pracować rękami i głową, podróżować pieszo i pirogą, uczyć się, cierpieć i cieszyć: oto czego wymaga od nas Opatrzność  – mówił 150 lat temu św. Daniel Comboni założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego. Jego słowa nie straciły nic na aktualności i nadal trafnie oddają charakter pracy misjonarzy - kombonianów głoszących Dobrą Nowinę ludziom w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach. 

W minioną niedzielę, 4 czerwca 2017 r. nasza parafia gościła jednego z nich – o. Macieja Zielińskiego MCCJ, kapłana pochodzącego z Tarnowa, obecnie pracującego w Kenii. Na wszystkich Mszach św. o. Maciej dzielił się swoim doświadczeniem misyjnym i przybliżał nam realia ewangelizacji wśród ludu z plemienia Pokot, żyjących w najbiedniejszym zakątku tego afrykańskiego kraju. 

O. Maciej zapoznał nas z projektem „Edukacja dla Pokot – sezon II”,  którego celem jest dofinansowanie edukacji  dzieci i młodzieży z misji Amakuriat prowadzonej przez Misjonarzy Kombonianów. Dzięki środkom uzyskanym w ramach projektu w pierwszym sezonie kształciło się 120 dzieci w szkołach podstawowych oraz 15 studentów na uczelniach tego kraju, a 6 nauczycieli  w najbardziej potrzebujących szkołach miało zapewnione pensje. Bez wsparcia finansowego przyjaciół misji to dzieło nie będzie mogło być kontynuowane, gdyż edukacja w Kenii na wszystkich poziomach jest płatna. 

Poniżej zamieszczamy deklarację wsparcia finansowego dla projektu, którą można wydrukować i wysłać pocztą na podany w niej adres Kombonianów lub przesłać w postaci skanu albo zdjęcia na adres mailowy. 

Deklaracja do pobrania TUTAJ

Więcej informacji
o Zgromadzeniu Misjonarzy Kombonianów i misjach dostępne TUTAJ

Filmy z życia plemienia Pogo, zajęć i zabaw dzieci  TUTAJ