social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Charytatywnie dla Jędrka 18 - 06 - 2017

„Nie ułożyłem sobie żadnej przemowy, ale przygotowałem piosenkę i zwyczajne słowo dziękuję, dziękuję z całego serca” – powiedział Jędrek Rosa do publiczności wypełniającej szczelnie salę brzeskiego Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Brzesku w niedzielne popołudnie 11 czerwca br. Brzeszczanie, a wśród nich m.in. ksiądz Prałat Józef Mularz, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, poseł Edward Czesak  przyszli tutaj, aby obejrzeć spektakl charytatywny - komedię „Dom otwarty czyli o dylematach dorosłych dla dorosłych” wg M. Bałuckiego, przygotowany i wystawiony przez miłośników teatru znanych widzom jako  GRUPA25+. Przyszli, by razem z GRUPĄ  „wyrazić solidarność z młodym człowiekiem, który przekracza granice i by wspomóc to jego przekraczanie granic”.GRUPA25+  działa w naszej parafii już trzeci rok pod patronatem Akcji Katolickiej z aktywnym udziałem prezesa Parafialnego Oddziału Krzysztofa Mariankowskiego. Opiekuje się nią duchowo nasz  Asystent ks. Wojciech Werner, a lideruje jej i reżyseruje spektakle Ewa Łupińska -Toroń. Wszystkim osobom  - organizatorom i widzom dziękował główny bohater wieczoru, przepięknie wykonując polską wersję utworu „Oceans”. Jędrek urodził się bez nóg i rąk, dlatego słowa z wyśpiewanego dzisiaj przez niego utworu „Duchu Święty …. dokądkolwiek mnie powołasz, zabierz dalej niż nogi mogą zanieść, będę wierzyć coraz mocniej w obecności mego Zbawcy …” zabrzmiały szczególnie …. Mieliśmy już wiele okazji podziwiać jego talent wokalny – kiedyś w grupie teatralnej GT, podczas konkursów „O muszlę Jakuba”, obecnie w scholi młodzieżowej Sursum Corda oraz chórze parafialnym Gaudium, jak również przy ołtarzu, gdy swoim głosem służy na chwałę Bożą w śpiewie liturgicznym przy różnych okazjach. Są to tylko niektóre przykłady działań w jakie włącza się zmagając z barierami fizycznymi, dzisiaj już dorosły Jędrek, student krakowskiej AGH. Ma wiele zainteresowań i marzeń, jeździ konno, pływa. Nie tak dawno mogliśmy go zobaczyć i lepiej poznać w jednym z odcinków programu telewizyjnego „Przyjaciel do zadań specjalnych” wyprodukowanego przez TVP 1. Program pokazuje życie ludzi starszych i niepełnosprawnych, którego bohaterowie udowadniają, że mimo przeszkód można realizować marzenia i cele, stając się wzorem do naśladowania. W spełnianiu tych wszystkich planów, Jędrek potrzebuje także trochę wsparcia z zewnątrz,  stąd pomysł przyjaciół z GRUPY25+  na przedstawienie charytatywne, w którym jedną z głównych ról gra jego tato Wojciech. To już kolejna rola w kolejnym spektaklu, ojca, który podobnie jak syn obdarzony pięknym głosem, śpiewa również w chórze Gaudium. 

Goście obecni na niedzielnym przedstawieniu złożyli dla młodego człowieka dar serca, a gorącym aplauzem i brawami wyrazili uznanie dla aktorów z GRUPY25+, która wystawioną komedią dostarczyła widzom wiele radości i fantastycznej zabawy o czym świadczą m.in.takie recenzje widzów: „Jestem pod wielkim wrażeniem tego co Państwo robicie. Podziwiam profesjonalizm, pasję i to że chce się Wam chcieć !!! Takiej gry nie powstydziliby się zawodowi aktorzy. Wielka staranność o zachowanie klimatu epoki (na miarę możliwości) w tym aranżacja wnętrza, stroje fryzury etc - to musi budzić szczery podziw, i wielkie, wielkie, szczere uznanie. Odgrzany (i to jak !) M. Bałucki,  dzięki Wam ma się nieźle ze swoim ponadczasowym przesłaniem! Uwielbiam WAS! 

GRUPA25+ wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowanie dyrektor MOK- u pani Małgorzacie Cuber za pomoc w organizacji  imprezy charytatywnej dla Jędrka i nieodpłatne udostępnienie auli rozrywkowo - widowiskowej  RCKB oraz wszystkim obecnym za udział i wsparcie.
(mt)
 

Fotogaleria (zdj.D.Toroń);