social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Sześciu wytrwałych … 22 - 05 - 2017

W czasie Białego Tygodnia, w czwartek 18 maja,  dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii  towarzyszyły w czasie Mszy świętej o rok starszym kolegom w uroczystości przyjęcia w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza. 

Sześciu chłopców z klas trzecich, którzy wytrwale przez rok przygotowywali się do zaszczytnej służby Panu Bogu przy ołtarzu pod kierunkiem i opieką księdza Karola zostało dopuszczonych przez księdza Proboszcza do pełnienia służby ministranta. Od tej pory będą mogli: „nosić świętą Księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary, dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło”. Chłopcy złożyli wobec zgromadzenia przyrzeczenie pobożnego, radosnego i gorliwego wypełniania świętych czynności ministranta na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. W czasie odśpiewania przez wszystkich hymnu „Króluj nam Chryste” ksiądz opiekun nałożył chłopcom ministranckie kapturki, by potem, już jako pełnoprawni ministranci, służyli w dalszej części Mszy świętej. Ksiądz Proboszcz w czasie kazania zaprosił dzieci pierwszokomunijne do włączenia się we wspólnoty  działające w naszej parafii takie jak Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, Schola Ziarenka Nadziei: „Należenie do ministrantów to wielki, wielki zaszczyt służby samemu Panu Jezusowi, zaś dziewczęta należąc do DSM będą starały się naśladować Matkę Bożą, być blisko Niej” – mówił.   – Pozwólcie waszym synom i córkom należeć do wspólnoty, bo we wspólnocie można lepiej poznać i pokochać Pana Jezusa, we wspólnocie łatwiej nie dać się złamać – zwrócił się także do rodziców, prosząc ich o wsparcie i pomoc dzieciom, włączającym się w ten sposób w życie Kościoła.

Dzień wcześniej, w środę, dzieci przystępujące do I Komunii Świętej przeżywały Dzień Misyjny. Była to dla nich okazja do wsparcia misji i misjonarzy modlitwą oraz ofiarami finansowymi. Do koszyczka i na składkę zebrane zostało ponad 3 tys. zł. 


Fotogaleria;