social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Najpiękniejsze Pismo Święte 12 - 05 - 2017

 - W trzecią niedzielę wielkanocną Kościół chce nam uświadomić, jak ważne, jak konieczne jest Pismo Święte w życiu człowieka wierzącego, dlatego ta szczególna, trzecia niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny – powiedział  na Mszy Świętej w piątek 5 maja wieczorem ks. dr  Marek Jawor.
 
Ksiądz Marek Jawor, biblista, na co dzień duszpasterz w sąsiedniej parafii NMP Matki Kościoła i Jakuba Apostoła, pisze cotygodniowe rozważania biblijne, które można znaleźć na stronie www.jakub.bwi.pl w zakładce „Myśli Biblijne” oraz prowadzi w tej parafii comiesięczne wykłady w ramach Studium Biblijnego. Na zaproszenie księdza Proboszcza Wojciecha Wernera, z okazji IX Tygodnia Biblijnego, ksiądz doktor celebrował w naszej parafii pierwszopiątkową Mszę św. o 18.00, w czasie której wygłosił homilię, zachęcając do tego, aby coraz lepiej poznać i pokochać Pismo Święte, w którym sam Bóg przekazuje nam prawdy wiary. Pismo Święte jest opoką, na której można się oprzeć, w nim są zakorzenione wszystkie prawdy naszej wiary i dla jej umocnienia niezbędna jest w dzisiejszych czasach ich znajomość.  – Dziś trzeba wiedzieć w co się wierzy i być mocno przekonanym, żeby tej wiary nikt nam nie odebrał. Tylko przekonany kapłan, przekonany katolik przekaże wiarę dalej – podkreślał ksiądz Marek  i zachęcał, żeby tę Świętą Księgę odkurzyć, położyć w łatwo dostępnym miejscu i sięgać do niej, nie bacząc że się zniszczy, bo  - „najpiękniejsze Pismo Święte, to jest to używane”.

Po zakończeniu Mszy Św. ksiądz dr Marek Jawor wygłosił katechezę, w której ukazał nam niezwykłą głębię Pisma Świętego. Na podstawie szczegółowej analizy Biblii pod kątem słów „chrzest”, „chrzcić” pokazał jak trzeba się bardzo pochylić i głęboko zastanowić nad każdym zdaniem, każdym słowem w Piśmie Świętym, żeby je dobrze zrozumieć.  Każdy wyraz ma tutaj swoje znaczenie, każde słowo zawiera ogromne bogactwo treści, powstało wiele wspaniałych tłumaczeń, książek … Nie ma takiej możliwości, żeby nawet najbardziej genialny człowiek mógł napisać takie dzieło. Powstało przy pomocy człowieka, ale to Bóg pisał prawdę dla ludzi – wyjaśniał kaznodzieja i przekonywał:  – Kiedy człowiek czyta Pismo Święte, duch wędruje do góry, wznosi się na inny poziom niż ziemia, człowiek dotyka rąbka i uchyla tajemnic Bożych. To nie strata czasu, to jest dotyk wieczności, dotyk samego Boga.

Po konferencji chętni mogli nabyć najnowszą książkę ks. Marka pt.: „Skarb ukryty w Bożym Słowie” z podpisem autora, aby z jej pomocą umacniać swoją wiarę poprzez coraz lepsze poznawanie Pisma Świętego.
(mt)

Fotogaleria;