social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

GRUPA25+ dla najmłodszych 17 - 05 - 2017

Każdy człowiek ma jakieś wady, ale trzeba nad nimi pracować i zmienić się, o czym przekonały się dzieci zgromadzone w sali widowiskowej brzeskiego RCKB w piątek 12 maja wieczorem. Tutaj o losach kapryśnej księżniczki – złośnicy, która ceniła bardziej drogie mechaniczne zabawki niż szczere serce królewicza opowiedziała młodym widzom nasza parafialna GRUPA25+ w przedstawieniu „Świniopas” wg baśni H.Ch. Andersena. GRUPA25+ z inicjatywy liderki Ewy Łupińskiej – Toroń włączyła się w projekt „Baśniowa Noc w Bibliotece”  - całonocną imprezę dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, przeprowadzony przez Miejską  i Powiatową Bibliotekę w Brzesku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Spektakl wyreżyserowała Aneta Kuta, która ma już za sobą doświadczenie w tym względzie, gdyż kilka lat temu z sukcesem zrealizowała jedną z baśni wystawianych przez rodziców dzieci z  Przedszkola im. Św. S. Faustyny. I tym razem pani reżyser oraz aktorom z GRUPY25+ udało się zainteresować, a chwilami nawet zafascynować,  wymagającą najmłodszą publiczność. Uwagę przyciągały piękne kostiumy, scenografia, piosenka finałowa.  Widzowie w skupieniu śledzili pouczające, zabawnie przedstawione losy księżniczki, śmiechem reagowali na jej wyczyny, ale i też ubolewali, kiedy rozpaczała nad, co prawda zasłużenie, utraconą szansą poślubienia księcia – konstruktora niezwykłych przedmiotów.

Spektaklem „Świniopas” GRUPA25+ dała się poznać publiczności z jeszcze jednej, „baśniowej” strony, a wystawiała już dramat, komedię, misterium pantomimiczne, czytała dzieciom …. Liderka i członkowie grupy postawili na różnorodność realizowanych form teatralnych i udowodnili, że w każdej z nich świetnie się odnajdują, dzieląc się z innymi radością z tego co robią. Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brzesku p. Karina Legutek dziękując aktorom, cieszyła się, że dopisała publiczność, że obecny był również Burmistrz Brzeska p. Grzegorz Wawryka, gdyż  „szkoda by było, żeby takie piękne przedstawienie zobaczyła  garstka osób”. 

Zdjęcia ze spektaklu dostępne TUTAJ oraz z udziału GRUPY25+ w „Baśniowej Nocy z Andersenem” TUTAJ