social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Bracie Wojciechu, Czcigodny Diakonie 20 - 05 - 2017

Dziękujemy Bogu za dar Twojego życia i powołania do stanu zakonnego. Cieszymy się niezmiernie, że Pan właśnie Ciebie powołał do swej służby w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów i pozwolił, po trudach długoletniej duchowej formacji, doczekać pięknego Dnia Święceń Diakonatu. 

Z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się nad tym, czego żąda od Ciebie Pan? Piękną odpowiedź na tak postawione pytanie znajdujemy w Księdze Powtórzonego Prawa, w której zapisano „tylko tego, byś się bał Pana Boga swojego, miłował Go i służył Twemu Panu, Bogu, z całego serca i z całej swej duszy”. 

Niech te słowa będą naszymi życzeniami dla Ciebie. 

Kochaj Boga, a przez Boga kochaj każdego człowieka, którego Pan postawi na Twej drodze, a w tej miłości nie strać zapału i gorliwości. Niech towarzyszą Ci zawsze pogoda ducha, poczucie humoru i uśmiech, bo one pozwalają otwierać ludzkie serca. Niech nie zabraknie w Twoim codziennym życiu ciszy, bo w niej najlepiej można usłyszeć głos Boga, który nie przychodzi do człowieka w burzy czy wichrze lecz w delikatnym powiewie,a Boga słuchaj bardziej niż ludzi. 

Otaczamy Twoją Osobę i Twoje powołanie codzienną wspólnotową modlitwą wielbiąc Pana i prosząc by obdarzał Cię swoim błogosławieństwem, wszelkimi potrzebnymi łaskami, dobrym zdrowiem i radością. 

Gratulujemy Czcigodnym Rodzicom Państwu Krystynie i Markowi  Pawłowskim oraz całej rodzinie.
                                                      
Rada Parafialna, 
Członkowie Parafialnego Oddziału 
Towarzystwa Przyjaciół  WSD w Tarnowie