social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

„Jesucristopa sutimpim” 30 - 12 - 2016

Pod  tym hasłem, 26 grudnia br., do domów w parafiach całej diecezji tarnowskiej wyruszyły z kolędą misyjną grupy dzieci, które chcą pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych leżących na innych kontynentach. Tegoroczne hasło kolędników pochodzi z języka Indian peruwiańskich i oznacza dosłownie „W imię Chrystusa,” a w szerszym tłumaczeniu  - „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię”

W drugi dzień Świąt na  mszy św. o 11.30 w naszej parafii również zostali pobłogosławieni i uroczyście rozesłani młodzi kolędnicy. Przed rozesłaniem, w czasie specjalnego kazania skierowanego do nich, dzieci rozmawiały z księdzem proboszczem o misjach i dowiedziały się na konkretnym przykładzie, na czym polega „Adopcja Serca”. Ksiądz Wojciech przeczytał dzieciom list i pokazał zdjęcia od zaadoptowanej dziewczynki z jednego z najuboższych krajów świata – Rwandy. Na tym przykładzie wszyscy mogliśmy się przekonać jak wiele dobrego można uczynić dla dzieci z krajów misyjnych za jedyne dwa złote dziennie.W misyjnym kolędowaniu chodzi nie tylko wsparcie i o ofiarę finansową. Przez dwa dni dzieci i młodzież z grup kolędniczych ofiarują swój wolny czas, energię i wysiłek wędrowania w niesprzyjającej pogodzie od domu do domu, podczas gdy wielu ich rówieśników spędza święta na kanapie przed telewizorem lub komputerem. Dlatego kolędnikom misyjnym, ich rodzicom, towarzyszącym w drodze opiekunom z Akcji Katolickiej i przygotowującej kolędowanie siostrze Elżbiecie należą się wielkie wyrazy uznania i podziękowania za zaangażowanie w tę akcję pomocy misjom.

W tym roku trzy grupy w ciągu dwóch dni odwiedzały mieszkańców w obrębie parafii, wszędzie byli przyjmowani życzliwie i z sercem. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dla naszej parafii kolędowanie misyjne w tym sezonie będzie miało wyjątkowy charakter i szczególne znaczenie, gdyż to właśnie u nas, w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, w sobotę 14 stycznia 2017 r. spotkają się kolędnicy misyjni z całej Diecezji Tarnowskiej. Mszy świętej w tym dniu będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż. W programie przewidziana jest animacja misyjna, konkurs „Spieszmy do Betlejem” a w przerwie drożdżówka i herbata w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Będzie też barwny, radosny przemarsz w strojach kolędniczych i z gwiazdami spod szkoły ulicą Czarnowiejską do kościoła parafialnego. 


Fotogaleria;