social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

III Nocna Droga Krzyżowa z Brzeska do Zabawy - Edycja A.D. 2016 12 - 03 - 2016

III Nocna Droga Krzyżowa - 2 trasy: Pierwsza z Brzeska do Zabawy, Druga z Brzeska do Ciężkowic - w nocy z 18 na 19 marca 2016 r.

 


Aktualizacja z dnia 17-03-2016 (Czwartek, godz. 22:50)

Jutro (tj. piątek), około 17:20, kilka osób jedzie samochodami do Zabawy, aby pozostawić je na parkingu przy kościele. Tymi samochodami po dotarciu na miejsce będą wracać do Brzeska.

Gdyby ktoś chciał zostawić swój pojazd i nie będzie miał jak wrócić do Brzeska, proszę dzwonić pod nr. 533 57 22 06, aby umówić się na powrót.

W Zabawie na plebani będzie można zostawić kluczyki od samochodów, które tam pozostaną (na wypadek, gdyby ktoś zostawił samochód na parkingu, a idąc na Drogę Krzyżową zapomniał zabrać kluczyki ze sobą!)Aktualizacja z dnia 17-03-2016 (Czwartek, godz. 21:25)


Prognoza pogody na czas przejścia drogi krzyżowej.Temperatura: podczas wyjścia około plus 5 stopni Celsjusza i stopniowo cały czas będzie spadać aż do wystąpienia porannych przymrozków  (możliwe osiągniecie około minus 5 stopni Celsjusza nad ranem, najchłodniej na łąkach i w dolinach).

Pomiędzy godziną 22 a 2 w nocy możliwe opady deszczu, które zwłaszcza na wzniesieniach Pogórza stopniowo mogą przechodzić w opady marznącego deszczu i śniegu. Podczas opadów deszczu lub ewentualnie śniegu nastąpi spadek widoczności. Można zabrać mały, lekki, składany parasol, który może być jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia przed deszczem.

Wiatr słaby, ale w godzinach opadów jego porywy mogą dochodzić do 50 km na godzinę. Prosimy pamiętać o tym że wiatr dość mocno potrafi obniżyć odczuwalną temperaturę więc sugerujemy aby ubrać się nieco cieplej i nie zapomnieć o czapce i rękawiczkach!

Szczegółowy meteogram:
 


Aktualizacja z dnia 16-03-2016 (Środa, godz. 11:00)

Obowiązkowo należy mieć ze sobą elementy odblaskowe oraz latarki.

Mandat karny za brak odblasków wynosi od 20 do 100 zł!

Najtańszy odblask (opaska) to koszt ok. 3-4 zł, kamizelka odblaskowa to ok. 10-20 zł, życie ludzkie - BEZCENNE!

Przekonaj się sam jak widzi Cię kierowca z włączonymi światłami w nocy - policz biegaczy na szosie!
Najlepiej założyć taką kamizelkę lub zarzucić ją NA plecak:


Aktualizacja z dnia 15-03-2016 (Wtorek, godz. 13:57)

Przypominamy, że DZIŚ JEST SPOTKANIE ORGANIZACYJNE po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) w Sali Teatralnej.
Aktualizacja z dnia 14-03-2016 (Poniedziałek, godz. 22:30)

Niezbędne informacje dla uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej:


Zanim wyruszysz z domu
 

 1. Przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, napoje, szczególnie ciepłe - termos z gorącą herbatą lub kawą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka.
 2. Weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych.
UWAGA - dobrze jest wziąć ze sobą dodatkowe ubranie na przebranie po NDK (nie chcesz wracać autem w mokrych spodniach i z wodą w butach, prawda? ;-)
 
 1. Miej przy sobie:
 • naładowany telefon komórkowy,
 • latarkę (najlepiej czołową),
 • podstawowe opatrunki,
 • odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe).

Własna latarka i odblaski są warunkiem niezbędnym do dopuszczenia osoby do uczestnictwa w Nocnej Drodze Krzyżowej.

 
 1. Sprawdź przed wyjściem prognozę pogody.
 2. Poinformuj bliskich o planowanym wyjściu i zostaw im dostęp do mapy z zaznaczoną trasą po której będziemy się poruszali (zostaw im np. link do tej strony)
 3. Zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w Nocną Drogę Krzyżową wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia.
 4. Przemyśl jak wrócisz po Nocnej Drodze Krzyżowej.Aktualizacja z dnia 14-03-2016 (Poniedziałek, godz. 21:38)

Publikujemy do pobrania ROZWAŻANIA przeznaczone dla uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej.

Należykliknąć poniższy przycisk i pobrać plik w formacie PDF, a następnie samodzielnie wydrukować i zabrać ze sobą na trasę Nocnej Drogi Krzyżowej.
 


Korzystamy z rozważań przeznaczonych na Ekstremalną Drogę Krzyżową - bliźniaczą akcję, na której się wzorujemy, stąd w pobranym pliku PDF znajdą się informacje o Ekstremalnej, a nie Nocnej Drodze Krzyżowej. To jednak nieistotne (podajemy ten fakt tylko informacyjnie) - istotna jest TREŚĆ proponowanych ROZWAŻAŃ.
 


Mamy też wersję ADUDIO - kliknij na powyższy przycisk by pobrać plik ZIP. Należy go na komputerze rozpakować (rozkompresować) i wgrać na smartfona. Pliki muzyczne są w formacie mp3 - każda stacja to osobny plik. Łatwo będzie to odtwarzać. Całość jest kapitalnie nagrana i opatrzona dobrą, nastrojową muzyką. Zabierz ze sobą słuchawki, zamiast czytać po ciemku odsłuchasz sobie odpowiednie rozważanie na odpowiedniej stacji. To oczywiście też materiał pożyczony od EDK ;-)

Fragment do odsłuchania na próbę, może się zdecydujecie na taką formę rozważań:
 

 

 Aktualizacja z dnia 14-03-2016 (Poniedziałek, godz. 11:57)

Przedstawiamy krótką instrukcję jak używać naszej trasy (jak ją pobrać) w darmowej aplikacji ENDOMONDO dzięki czemu będziemy mogli bez przeszkód trafić w nocy do celu naszej wędrówki.

Aplikacja ENDOMONDO wyrysuje nam trasę oraz będzie na bieżąco pokazywać nasze położenie względem niej.

UWAGA! NIE będzie wydawać komend typu "skręć w prawo" czy "idź prosto"!!!
Aplikacja ENDOMONDO jest darmowa i można ją pobrać dla urządzeń mobilnych z systemem:
 

     
Gdy już będziemy mieć aplikację ENDOMONDO i zarejestrujemy się jako nowy użytkownik musimy wykonać następujące kroki - część z nich wykonamy w PRZEGLĄDARCE INTERNETOWEJ część natomiast w samej APLIKACJI MOBILNEJ.CZĘŚĆ I - w PRZEGLĄDARCE INTERNETOWEJ na komputerze (ważne aby to robić w PRZEGLĄDARCE internetowej, a nie w aplikacji).
 
 1. Wchodzimy na stronę ENDOMONDO czyli www.endomondo.com
 2. Logujemy się - w prawym górnym rogu ekranu jest przycisk:
 1. Jeżeli mamy już swoje konto to logujemy się za pomocą wcześniej ustalonego loginu i hasła. Możemy też zalogować się przez nasze konto na Facebook'u lub Google+ wybierając odpowiednie opcje widoczne na poniższym obrazku (takie pola zobaczymy po kliknięciu ZALOGUJ SIĘ na stronie ENDOMONDO):

 
 1. Będąc zalogowanym odwiedzamy adres:

dla wspomnianej aplikacji ENDOMONDO.
 
 1. Teraz widzimy naszą trasę, a u góry, po lewej stronie, obok jej nazwy widoczna jest SZARA GWIAZDKA, którą należy kliknąć i tym samym dodać tę trasę do ulubionych tras - od tej chwili będziemy mieli tę trasę zapisaną w naszym profilu ENDOMONDO i będzie ona widoczna również w ulubionych trasach w naszym urządzeniu mobilnym (np. w smartphonie) - o właśnie tak jak pokazano na poniższej animacji:
 

To tyle co musimy zrobić w przeglądarce internetowej. Teraz czas skorzystać z urządzenia mobilnego.CZĘŚĆ II - w aplikacji mobilnej (przykład na podstawie wersji dla systemu Android):
 
 1. Uruchamiamy aplikację ENDOMONDO na urządzeniu mobilnym (w razie potrzeby logujemy się w niej).
 2. Na głównym ekranie odnajdujemy MENU GŁÓWNE (w Androidzie, jak w przykładzie, w lewym górnym rogu) - tak jak na poniższym obrazku:

 
 1. Teraz w menu głównym odszukujemy opcję TRASY:

 
 1. Po wybraniu opcji TRASY zobaczymy taki ekran jak poniżej. Jak widać, to co zrobiliśmy w przeglądarce internetowej (zaznaczenie GWIZADKI - dodanie do ulubionych) przyniosło skutek. Mamy dostępną naszą trasę w urządzeniu mobilnym  w zakładce "MOJE TRASY", klikamy w nią i tam. Należy wybrać/wskazać tę trasę, która nas inetesuje (do Zabawy, lub Ciężkowic).

 
 1. Jeśli już wybraliśmy tę trasę to możemy nią podążać - służy do tego przycisk u dołu ekranu: PODĄŻAJ TRASĄ.
UWAGA! Na tym etapie może się zdarzyć, lecz nie musi, że wyskoczy dodatkowe okienko do ZAKTUALIZOWANIA PROFILU (szczególnie u osób, które już mają aplikację ENDOMONDO i dawno z niej nie korzystały) - należy wtedy kliknąć przycisk "ZAKTUALIZUJ PROFIL", a następnie wskazać PŁEĆ i podać IMIĘ i NAZWISKO). Akcję kończymy klikając ZAPISZ.

W tym momencie aplikacja ENDOMONDO wyrysuje nam trasę oraz będzie na bieżąco pokazywać nasze położenie względem niej. UWAGA! NIE będzie wydawać komend typu "skręć w prawo" czy "idź prosto"!!!

 


 
ABY OSZCZĘDZIĆ BATERIE W TELEFONIE
(by telefon nie rozładował nam się przed dojściem do celu):
 
 • należny wygasić ekran (zablokować), a aplikacja będzie działać w tle (UWAGA! Musi być włączony GPS)
 
 • po załadowaniu trasy zaleca się wyłączenie transmisji danych komórkowych (internet) co ewidentnie wydłuża żywotność baterii (można ewentualnie co jakiś czas na chwile włączać internet w celu aktualizacji trasy do powiększeń przez Endomondo)


Informacja początkowa z 12-03-2016


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w III Nocnej Drodze Krzyżowej na którą wyruszymy 18 marca.

W tym roku planujemy dwie trasy:
 
 • pierwsza łagodniejsza tradycyjnie do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie (28 km),
 • druga bardziej wymagająca do Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach (43 km).

Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej a także na spotkaniu organizacyjnym, na które zapraszamy we wtorek 15 marca po nabożeństwie wieczornym (około 19:00) do Sali Teatralnej.
 

Trasa I - Brzesko - Zabawa:

Link bezpośredni do trasy (większa mapa w nowym oknie): https://www.endomondo.com/routes/681945804

 
 

Trasa II - Brzesko - Ciężkowice:

Link bezpośredni do trasy (większa mapa w nowym oknie): https://www.endomondo.com/routes/684939617

Oficjalny plakat III Nocnej Drogi Krzyżowej


Trzecia Nocna Droga Krzyżowa - 2 trasy: Brzesko - Zabawa oraz Brzesko - Ciężkowice - 18 marca 2016 - Oficjalny Plakat