Poznawaliśmy tajemnicę Eucharystii 26 - 11 - 2015
To nietypowa inscenizacja, pokazująca przy pomocy ruchu scenicznego, światła i dźwięku poszczególne etapy mszy świętej, nie tylko te widoczne dla oka ludzkiego każdorazowo w czasie jej sprawowania, ale te dziejące się równolegle, w świecie niewidzialnym, dostępnym tu na ziemi tylko mistykom. Dlatego było to coś więcej niż spektakl teatralny, ponadto wymagało o wiele więcej niż zwykłe przedstawienie – więcej od strony duchowej i organizacyjnej. Był to ogromny wysiłek logistyczny, wiele poświęcenia i dużo czasu wolnego wszystkich uczestników, a zwłaszcza pierwszej i drugiej reżyser oraz osób z tzw. obsługi technicznej.
Nie było typowej scenografii, ale ustawienie świateł, odpowiednie nagłośnienie, a szczególnie przygotowanie całości i koordynacja, również na próbach, we wnętrzu kościoła to nie lada wyczyn. W wydarzenie zaangażowało się w różnorodny sposób blisko sto osób, a efekty okazały się rewelacyjne.
Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na publiczności, która w całości wypełniła miejsca siedzące i wiele stojących w kościele. Oprócz miejscowych parafian przybyło dużo gości spoza Brzeska, wielu księży, sióstr zakonnych i świeckich. Mimo, że inscenizacja trwała przeszło godzinę panowało skupienie i niezwykła cisza. Jednak najważniejsze dla wszystkich – i występujących i oglądających – jak wyraził nadzieję, cytując słowa Jezusa z objawienia Cataliny ksiądz Wojciech Werner, że od tej pory „nigdy więcej twoja msza święta nie będzie taka jak wcześniej”.
Oczy moje zwrócone na ołtarz
Grupa teatralna 25+, chór Gaudium i młodzież z par. pw. Miłosierdzia Bożego przygotowała spektakl na podstawie eucharystycznych wizji Cataliny Rivas.
– Do wystawienia sztuki o Eucharystii według wizji boliwijskiej mistyczki zachęcił nas ks. proboszcz Wojciech Werner. Poznałam te wizje, które bardzo mnie zaintrygowały. Do sztuki przygotowywałam się ponad rok. Chcemy przekazać ludziom ducha tych wizji i prawdę, którą ukazują, że Msza św. to naprawdę wielka tajemnica wiary...
Pełna treść artykułu wraz obszerną fotogalerią (140 zdjęć) dostępna TUTAJ