social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

„… miej miłosierdzie dla nas i całego świata” 30 - 09 - 2015

Odpowiadając na zaproszenie inicjatywy „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi w ubiegły poniedziałek, punktualnie o 15.00 modliliśmy się w trzech dużych grupach Koronką do Bożego Miłosierdzia, w trzech miejscach naszej parafii: przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego, przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3.Maja oraz  przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. 

Do międzynarodowej akcji modlitewnej, odbywającej się na ulicach Polski i miast świata już po raz dziewiąty, nasza parafia włączyła się trzeci raz. Za każdym razem na modlitwie gromadzi się nas coraz więcej. Uczestniczą parafianie zrzeszeni w stowarzyszeniach i grupach jak m.in. w Akcji Katolickiej, odpowiadający na wezwanie  Diecezjalnego Oddziału, członkowie Odnowy w Duchu Świętym, Straży Honorowej, Róż Różańcowych i innych, a przede wszystkim są to ci, którzy po prostu kochają, doceniają i często odmawiają modlitwę nazywaną Koronką do Bożego Miłosierdzia prywatnie w domach lub też w naszym kościele w Godzinie Miłosierdzia, codziennie od 15.00 do 16.00.

Wszyscy chętni uczestnicy akcji stają co roku, zawsze 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Śopoćki, jednego z trzech Apostołów Bożego Miłosierdzia, którego relikwie czcimy w naszej świątyni, na ulicach, placach, skrzyżowaniach dróg miast i wsi, by modlić się słowami koronki w różnych intencjach. W tym roku modliliśmy się o pokój na ziemi, wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, a także za obrady Synodu Biskupów, jak również za nas samych, nasze rodziny i parafię.

W to wydarzenie włącza się co roku papież Franciszek, przesyłając w specjalnym liście na ręce Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Marka Jędraszewskiego słowa duchowej bliskości i pozdrowienia. Ojciec Święty życzył wszystkim uczestnikom akcji w Polsce i na Świecie, aby ta modlitwa była ważnym etapem w przygotowaniu  do rozpoczynającego się 8 grudnia br., Roku Świętego i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz aby z entuzjazmem i przekonaniem świadczyli o swojej wierze i poczuwali się do odpowiedzialności za to, by być „żywym znakiem miłości Ojca w świecie”. Uczestników wspólnej modlitwy papież powierzył opiece św. Faustyny i błogosławionego Michała oraz udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa.


Fotogaleria z wydarzenia;