social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Opłatek Akcji Katolickiej dekanatu Brzesko 13 - 01 - 2015

Do dzielenia się radością i pokojem Bożego Narodzenia Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej z brzeskiego dekanatu wraz z księżmi asystentami zaprosiła w tym roku parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Spotkanie wspólnoty w sobotę 10 stycznia zaszczycił swoją obecnością ks. Biskup Andrzej Jeż – ordynariusz tarnowski, który mimo rozlicznych obowiązków i napiętego harmonogramu znalazł czas by połamać się z nami opłatkiem, podzielić życzeniami i modlitwą. Gościł również wśród nas Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Jan Bartoszek. Ksiądz Jan przewodniczył mszy św. koncelebrowanej rozpoczynającej uroczystość i wygłosił homilię. Zachęcał w niej, abyśmy uwielbiali Boga, który stał się człowiekiem przychodząc na świat pod postacią dziecka i skorzystali z projektu uczestnictwa w Bożej Naturze. „Bóg jest Miłością, dobrocią, bezinteresownością, czułością, przebaczeniem, więc już dziś można rozpocząć ten projekt w życiu człowieka, bo właśnie Święta przypominają, że mamy być miłością na wzór Odwiecznej Miłości”– mówił. W naszym życiu nie mogą dominować egoizm, pycha, pożądliwość, ale mamy  - zgodnie z Ewangelią – kochać każdego. Grzech nie pasuje do wielkości bycia człowiekiem – o czym mówi przesłanie Bożonarodzeniowej Nocy – podkreślił kaznodzieja. Życzył wszystkim, aby doświadczyli i przeżyli zaproszenie Boga do niezwykłej miłości, do jedności każdego dnia poprzez modlitwę, Eucharystię, Komunię świętą. Niech w naszych wspólnotach nie zabraknie życzliwości, otwartości, przebaczenia – dodał.

Po mszy świętej zebrani w salce teatralnej mili goście mieli możliwość jeszcze raz przeżywać cud Bożego Narodzenia,  dzięki wspaniałym dziecięcym artystom ze scholi  Ziarenka Nadziei. Mali pastuszkowie i aniołkowie swym kolędowaniem dla Dzieciątka, radością, spontanicznością, świeżością i talentami wokalno – aktorskimi  zachwycili dosłownie wszystkich. W momencie, kiedy rozsunęła się kurtyna mieliśmy wrażenie jakby niebo dotknęło ziemi  - zauważył Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. 

Ziarenka Nadziei z koncertem podczas dekanalnego opłatka Akcji Katolickiej

Dalsza część  spotkania przebiegła na łamaniu się opłatkiem, rozmowach  przy świątecznym stole i śpiewie kolęd przy akompaniamencie wykonywanym przez naszego niezawodnego pana Andrzeja Gicalę – organistę i wieloletniego kierownika muzycznego Ziarenek Nadziei.  Apel Jasnogórski i błogosławieństwo udzielone zebranym przez Biskupa Tarnowskiego zakończyło  tegoroczną dekanalną uroczystość opłatkową Akcji Katolickiej.

Organizatorzy spotkania – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Miłosierdzia Bożego wraz z prezesem Krzysztofem Mariankowskim i Asystentem Dekanalnym księdzem Wojciechem Wernerem serdecznie dziękują Gościom, a także wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób dołożyły starań, aby ten wieczór był wyjątkowy, zwłaszcza Scholi Dziecięcej Ziarenka Nadziei i ich opiekunom, sponsorom tj. Bankowi Spółdzielczemu O/Brzesko oraz właścicielom restauracji Luna i Planeta Luna - państwu Urszuli i Januszowi Niemcom i ich pracownikom.
 

Fotogaleria ze spotkania opłatkowego;