social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Warsztaty Tato.Net 17 - 11 - 2014

Tato Sfera - Tutaj Dojrzewa Ojcostwo - 7 sekretów efektywnego ojcostwa - Warsztaty dla ojców - Brzesko - Parafia Miłosierdzia BożegoW dniach 21-22.11.2014r. (piątek-sobota) wspólnie z inicjatywą tato.net zapraszamy już po raz drugi do udziału w warsztatach dla ojców zatytułowanych „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Prowadzi Marcin Lewandowski. To ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami. Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  - na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce "Serce ojca".


Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Podczas warsztatów dowiesz się jak:

 
  • utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne - praca zawodowa,
  • rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,
  • wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
  • stworzyć i wdrożyć  praktyczny plan działania dla taty,
  • zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych  ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.


Co mówią o warsztatach uczestnicy?


"Po tygodniu od zakończenia warsztatów moje dzieci powiedziały mi: »Tato! Ty teraz jesteś jakiś bardziej normalny. Tato! Nasza rodzina jest trochę lepsza.« Wiem, że to początek drogi i ciężkiej pracy, ale warsztaty to najwspanialszy prezent jaki mogłem dać moim dzieciom i mojej rodzinie".
– Przemek

"Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja. To bez wątpienia dla mnie drogowskaz do poszukiwania, inspiracja do podejmowania działania w codziennej drodze, do odkrywania i radowania się powołaniem, jakim jest ojcostwo".
– Tomek


Szczegółowy harmonogram i zapisy:

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie inicjatywy Tato.Net. Tam też dostępny jest szczegółowy plan warsztatów jakie zorganizowane zostaną w naszej parafii. Zapraszamy!