social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

​Co nowego w Klubie Seniora? 09 - 09 - 2014

Pełnym sukcesem zakończył się bezpłatny kurs komputerowy w ramach projektu ECDL – Aktywna Przyszłość  zorganizowany przez parafialny Klub Seniora. Uczestnicy nie zważając na wakacyjną porę wytrwale uczęszczali na 120 – godzinne zajęcia, dzięki czemu nabyli i podwyższyli swoje umiejętności w zakresie technologii ITC, a następnie przystąpili do siedmiogodzinnego egzaminu. Wszyscy zdali go pomyślnie i 3 września w kawiarence Makarios otrzymali stosowne certyfikaty ECDL. Uroczystego wręczenia dyplomów dokonał prezes POAK p. Krzysztof Mariankowski – współorganizator kursu.

W dalszej części spotkania zebrani wysłuchali pogadanki o roli i znaczeniu ziół. Wygłosiła ją pani Halina Skrzekucka, członkini brzeskiego Klubu Kolpinga, która jest nie tylko znawczynią i pasjonatką ziołolecznictwa ale wytrwałym praktykiem. Sama uprawia, zbiera i przetwarza zioła na użytek własny i rodziny. Mogliśmy się  przekonać o owocach jej działalności, gdyż pani Halina zaprezentowała nam próbki wyrobów zielarskich w rozmaitej postaci, formie i o różnym przeznaczeniu. Dokonaliśmy nawet degustacji soków z owoców bzu czarnego i róży, które nie tylko mają właściwości lecznicze, ale wyśmienicie smakują. Uczestnicy spotkania otrzymali także od prelegentki zestaw wypróbowanych przez nią przepisów i porad dotyczących zastosowania ziół. 

Jak widać seniorzy z parafialnego Klubu nie próżnują, aktywnie i pożytecznie spędzają czas, a już teraz zapraszają wszystkich chętnych  na pielgrzymkę do Limanowej, która jest zaplanowana na 19 września o godz. 18.00.


Fotogaleria ze spotkania;