social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Animatorzy MnP

Animatorzy Młodzi na Progu

„Animatorzy MnP” to grupa parafialna założona w 2014 roku przez Księdza Krzysztofa Ceglarza. Od początku główna ideą jej funkcjonowania były spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z osobami świeckimi, które dzieliłyby się doświadczeniem działania Boga w ich życiu. 

W programie Młodych na Progu oprócz wspomnianych spotkań, odbywających się dwa razy w miesiącu, przewidziane są również trzydniowe rekolekcje, będące dla kandydatów do Bierzmowania czasem oderwania się od codzienności, umożliwiającym pogłębienie relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. 

Z grupy składającej się początkowo z kilku animatorów utworzyła się po roku wspólnota, która oprócz dzielenia się swoją wiarą chce ją również pogłębiać, ponieważ jak podkreśla ówczesny opiekun grupy ks. Karol Tokarczyk, obowiązkiem każdego chrześcijanina jest dbanie o własną formację. Aby było to możliwe animatorzy oprócz spotkań w małych grupkach spotykają się również co drugą sobotę, aby wspólnie rozważać Pismo Święte, nie zapominając o integracji i tworzeniu więzi między członkami wspólnoty przez wspólnie spędzany czas.  Aktualnie opiekunami grupy są ks. Marcin Minorczyk i ks. Stanisław Chełmecki.

Do grupy Animatorów na Progu może dołączyć każda osoba, która przyjęła już Sakrament Bierzmowania. Nie jest to jednak równoznaczne z obowiązkiem prowadzenia małej grupki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą formować się w duchu wartości chrześcijańskich.