social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wizyta świętego Mikołaja 12 - 12 - 2013

Święty Mikołaj wytrwale wędruje w tym roku od szóstego grudnia po miastach i wioskach, nie zapomniał jeszcze dzisiaj tj. ósmego grudnia w niedzielę, odwiedzić najgrzeczniejszych dzieci w naszej parafii. I nie był to wcale rubaszny, śmieszny krasnal w czerwonym ubranku, przemieszczający się reniferowym zaprzęgiem w towarzystwie elfów i mieszkający ponoć w Finlandii, lecz był to najprawdziwszy święty, biskup z Miry. Nasz święty Mikołaj to osoba w pięknych szatach, z pastorałem w ręku, pomagająca ubogim i potrzebującym, obdarowująca prezentami, ale i wspomagająca swym wstawiennictwem wszystkich proszących Pana Boga o łaski. Toteż nic dziwnego, że na spotkaniu z takim Mikołajem po Mszy świętej o 11.30 było wyjątkowo tłoczno: uśmiechnięte maluchy z rodzicami, nieco większe starszaki a nawet całkiem duzi i poważni uczniowie klas początkowych. Była również nasza Parafialna Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei, uświetniająca pięknym śpiewem Mszę świętą i witająca dostojnego gościa przybywającego z prezentami. Święty Mikołaj gawędził z każdym dzieckiem, pozował do zdjęć, a co najważniejsze -hojnie obdarowywał, spełniając niejedno dziecięce marzenie, o czym świadczyły uśmiechnięte ich buzie.