social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Błogosławieni Miłosierni albowiem oni Miłosierdzia dostąpią! ŚDM Kraków 2016

 

AKTUALIZACJA - Niedziela, 30.10.2016 - Wspomnienia i podsumowanie ŚDM!

Z głęboko odczuwalną miłością Boga, 25 lipca, rozpoczął się główny tydzień Światowych Dni Młodzieży.Komitet organizacyjny oraz wolontariusze pracowali jak Boże pszczółki, uwijając się przy codziennej pracy związanej z tym wydarzeniem w naszej parafii.W poniedziałek 25 lipca powitaliśmy grupy francuskie wspaniałymi plackami przygotowanymi przez parafian (brytfanki z tymi pysznościami rosły niczym góry w naszej parafialnej kawiarence).Francuzów zabawiała grupa animacyjna z Beatą Hermaszewską oraz Sławkiem Jakubcem na czele, wraz z grupą zaprzyjaźnionych wolontariuszy z Przemyśla.

Nasi pielgrzymi zostali rozesłani do szkół oraz domów parafian. Ich duchowe przeżywanie Światowych Dni Młodzieży rozpoczęło się już pierwszego dnia - między komendami naszych "bossów" dało się słyszeć modlitwę oraz niesamowicie wzruszający śpiew, który wielbił Boga. Pracowaliśmy ciężko od samego rana, "gastronomiczni" i "animacyjni" przy jedzeniu, reszta grup pilnowała administracji, spraw logistycznych oraz organizacyjnych.Każdego dnia staliśmy na naszej ukochanej stacji PKP, pilnując porządku oraz bezpieczeństwa naszych pielgrzymów. Dla nas, wolontariuszy, momentami wytchnienia były wyjazdy do Krakowa oraz do Brzegów na uroczystości, jednak i tak nie zapomnieliśmy o naszej pracy. Był to wspaniały czas, który nie tylko pozwolił nam się sprawdzić w roli wolontariuszy ale także czas nawiązania nowego kontaktu z pielgrzymami oraz czas naszego rozwoju duchowego.Światowe Dni Młodzieży już za nami, jednak nadal w sercach mamy wspomnienia z tamtych dni. ŚDM w naszej parafii jest nie tylko zasługą wolontariuszy, ale także wszystkich parafian oraz naszych wspaniałych księży. W tym pięknym momencie duchowej historii naszego kraju nikt z nas nie był sam. Oby te wspominania oraz łaski, których dostąpiliśmy podczas tych dni zostały z nami na zawsze.
 
Dominika Gorczyca
 
Więcej fotografii w galerii dostępnej w tym newsie:

 

AKTUALIZACJA - Poniedziałek, 18.07.2016 - Spotkania przed ŚDM.

 • Spotkanie dla Rodziców niepełnoletnich Wolontariuszy ŚDM odbędzie się w najbliższy wtorek (19.07.) bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy świętej w kościele.
 
 • Spotkanie dla Rodzin przyjmujących Pielgrzymów ŚDM do swoich domów odbędzie się w najbliższy czwartek (21.07.) bezpośrednio po zakończeniu wieczornej mszy świętej w kościele.


AKTUALIZACJA - Niedziela, 10.07.2016 - Hymn ŚDM TANIEC & FLAGI - Rynek w Brzesku

W ramach małej retrospekcji zachęcamy do obejrzenia choreografii do Hymnu Światowych Dni Młodzieży, w wykonaniu młodzieży okręgu Brzesko.Występ miał miejsce 11 VI 2016r. na brzeskim Rynku.
Realizacja filmu: ks.Marian Kostrzewa z parafii Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.

 

AKTUALIZACJA - Środa, 29.06.2016 - Stan zakwaterowania pielgrzymów

Od podania ostatniej statystyki (TUTAJ ») minęło już przeszło dwa miesiące. Od tego czasu odnotowaliśmy znaczący wzrost (aż o 17 punktów procentowych) miejsc noclegowych jakie nasi parafianie zadeklarowali się zapewnić pielgrzymom ŚDM.

Do kwietnia serca i drzwi swoich domów zdecydowało się otworzyć 149 z około 2000 rodzin tworzących naszą parafię. Na dzień dzisiejszy jest to już 178 rodzin (dodatkowe 29 rodzin zdecydowało się gościć młodzież ŚDM). Tym samym przybyło 167 gwarantowanych noclegów! Brawo my! ;-)

Wciąż brakuje nam 233 miejsc (ok. 22%). Pomożecie? ;-)

Aktualny stan naszej gotowości noclegowej do ŚDM ilustruje poniższy wykres: AKTUALIZACJA - Niedziela, 09.06.2016 - Spotkanie przyjaciół ŚDM - relacja

Przyjaciele ŚDM Brzesko - piknik!

Przyjaciele ŚDM Kraków 2016 i rodziny przyjmujące pielgrzymów spotkali się w sobotę 28 maja na pikniku integracyjnym na dziedzińcu przy kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego. Gości i organizatorów powitał ksiądz Proboszcz Wojciech Werner natomiast Koordynator Rejonowy ks. Przemysław Podobiński podziękował serdecznie wszystkim sponsorom i przypomniał co młodzież przygotowała w ramach dzisiejszego pikniku.

Ważnym elementem tego popołudnia była wspólna modlitwa – na rozpoczęcie była to Koronka do Bożego Miłosierdzia, na zakończenie Apel Jasnogórski oraz o 17.30 uczestnictwo we Mszy św. i nabożeństwie majowym w połączeniu z procesją w Oktawie Bożego Ciała. Wolontariusze nieśli w procesji  symbole tegorocznych Światowych Dni – kopie krzyża i ikony Matki Bożej, których peregrynację niedawno przeżywaliśmy w parafiach diecezji tarnowskiej oraz kolorowe flagi.

ŚDM - procesja - Brzesko

Przed Apelem Jasnogórskim uczestnicy i organizatorzy chwalili Pana Boga tańcem flagami do hymnu „Błogosławieni Miłosierni”, a tuż przed tym miłą niespodziankę wieczoru sprawiła wszystkim pani Lilla Sztyler – nauczycielka Szkoły Tańca, która włącza się aktywnie w przygotowania do lipcowego spotkania młodzieży z Ojcem Świętym w Krakowie, instruktorka tańca lednickiego. Pani Lilla  poprowadziła właśnie kilka takich tańców. 

Przez cały czas trwania pikniku odbywała się kwesta na potrzeby związane z organizacją ŚDM. Każdy jej uczestnik otrzymywał upominek, a całość zakończyło losowanie nagród głównych, wśród których największą atrakcją był rower górski.  

ŚDM - procesja - Brzesko

W wolnych chwilach, czekając na punkt główny menu czyli kiełbaski z grilla,  można było wypić kawę, napoje chłodzące i degustować pyszne domowe wypieki przygotowane przez organizatorów.

Dla rodzin przyjmujących pielgrzymów organizatorzy przewidzieli o 15.30 blok informacyjny. Koordynator Rejonowy ŚDM ks. Przemysław Podobiński oraz szefowa Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Marta Bąk przypomnieli genezę spotkań młodych z Ojcem Świętym, omówili symbolikę zbliżających się Dni Młodzieży, a następnie wyczerpująco przedstawili terminarz i program licowego spotkania w Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem pobytu młodzieży w naszej parafii i w Brzesku. Udzielali również odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji i praktycznej strony przyjmowania pielgrzymów w rodzinach.

W tym czasie, gdy dorośli zasięgali informacji, wolontariusze opiekowali się dziećmi, przeprowadzali dla nich zabawy i konkursy na zewnątrz budynku parafialnego, tworząc wspaniałą atmosferę. Atrakcją dla całych rodzin była przejażdżka konna  oraz pokazy strażackie przygotowane przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Brzeska. 

 – Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i  zaangażowanie w dzisiejsze wydarzenie. Cieszymy się, że tak licznie się pojawili i wspaniale integrowali. Czekamy na kolejne takie radosne spotkania i wspólne przygotowywanie się do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – podsumowała Marta, szefowa Parafialnego Komitetu Organizacyjnego.

Pełna fotogaleria z pikniku dostępna jest w newsie - TUTAJ »
 AKTUALIZACJA - Niedziela, 05.06.2016 - Okręgowe Spotkanie Młodych 10-12 czerwca!

Serdecznie zapraszamy na Okręgowe Spotkanie Młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Tym razem naszym hasłem przewodnim są słowa:

ABY SERCE MOJE BYŁO MIŁOSIERNE

Jedną z atrakcji będzie koncert - STRÓŻE PORANKA Paweł Chustak (CHUSTI), ale to oczywiście nie koniec emocji; szczegółowy  program wydarzenia na plakacie poniżej (PRZEWIŃ DO PLAKATU »).


Najważniejsze informacje:

 1. Impreza potrwa aż 3 dni (do piątku 10 czerwca do niedzieli 12 czerwca 2016 r.)
 2. Wstęp - 15 zł
 3. Zaczynamy na SALI GIMNASTYCZNEJ w PSP nr 2 w Brzesku
 4. Zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe

Miejsca, w których będą rozgrywać się poszczególne elementy spotkania:

 1. SOBOTA - punkty programu od 14:30 do 17:00 - płyta RYNKU w Brzesku (w pobliżu figury św. Floriana i fontanny, o TUTAJ »)
 2. EUCHARYSTIE - kościół Miłosierdzia Bożego w Brzesku czyli TUTAJ »
 3. Pozostałe punkty - tam gdzie zaczynaliśmy czyli sala gimnastyczna PSP nr 2 - TUTAJ »

Plakat z harmonogramem:

Okręgowe Spotkanie Młodych ŚDM: 10-12 czerwca 2016 r. Oficjalny plakat z harmonogramemAKTUALIZACJA - Wtorek, 24.05.2016 - Piknik ŚDM - Zapraszamy w sobotę 28 maja!

W najbliższą SOBOTĘ, 28 maja, zapraszamy przyjaciół Światowych Dni Młodzieży oraz rodziny przyjmujące pielgrzymów na wyjątkowy piknik integracyjny! Blok informacyjny, zabawy, konkursy, pokazy straży pożarnej, jazda konna dla dzieci, kiełbaski z grilla, wielbienia Boga tańcem, wspólna majówka i Eucharystia to tylko niektóre punkty programu, którego szczegóły znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Zapraszamy na integracyjny piknik Przyjaciół ŚDM i Rodzin przyjmujących pilegorzymów

Zabierzcie dzieci, przyjdźcie całymi rodzinami, już teraz radujmy się w Panu czekając na Światowe Dni Młodzieży, które już tuż tuż...AKTUALIZACJA - Środa, 04.05.2016 - Peregrynacja Symboli ŚDM - Fotografie

Tak prezentują się symbole/znaki ŚDM w naszym kościele parafialnym, przed głównym ołtarzem. Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 maja, zapraszamy młodzież (ale nie tylko) na czuwanie od godz 21:00 do 22:45. Później symbole zostaną przewiezione do parafii św. Jakuba.

(foto. ks. Radosław Olejarz)AKTUALIZACJA - Poniedziałek, 02.05.2016 - Peregrynacja Symboli ŚDM

Trwa peregrynacja znaków ŚDM - krzyża i ikony Matki Bożej w naszej diecezji. W najbliższy piątek zapraszamy (zwłaszcza młodzież) do udziału w czuwaniu od 21:00 do 22:45. Później symbole zostaną przewiezione do parafii św. Jakuba.

Peregrynacja Symboli ŚDM w Okręgu brzeskim (Diecezja Tarnowska)
(plakat pochodzi ze strony www.jakub.bwi.pl)AKTUALIZACJA - Wtorek, 19.04.2016 - Warsztaty Uwielbienia ŚDM w Jasieniu 23 kwietnia

Kochani, już niebawem - 23.04.2016r. parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu organizuje warsztaty uwielbienia ŚDM dla młodzieży z całego Okręgu Brzesko. Szczegółowy program będzie podany wkrótce, zachęcamy do uczestnictwa - uwielbiajcie z nami Imię Pana!

Dekanalne Spotkanie ŚDM - Jasień - 23.04.2016 - Plakat


AKTUALIZACJA - Poniedziałek, 18.04.2016 - Stan zakwaterowania pielgrzymów

Naszą parafię tworzy około 2000 rodzin, z czego tylko 149 zadeklarowało przyjęcie pielgrzymów/gości ŚDM.

Centrala w Krakowie przydzieliła nam 1060 pielgrzymów do ugoszczenia.

Na chwilę obecną mamy zapewnione miejsca dla 650 osób, co stanowi ok. 61% oczekiwanego poziomu zakwaterowania. Wciąż brakuje nam 410 miejsc czyli około 39%.

Stan zakwaterowania pielgrzymów ilustruje poniższy wykres:
Światowe Dni Młodzieży już za niespełna 3 miesiące... damy radę? Pomożecie? ;-)
 

AKTUALIZACJA - Niedziela, 03.04.2016 - Różańce dla ŚDM

Co można zrobić, z wybrakowanym, zepsutym różańcem? Można go trzymać "na pamiątkę", albo oddać w nasze ręce. Przez szereg wieczorów spotykaliśmy się przekształcając różańce na "dziesiątki" zakładane na rękę. Powstało ich na prawdę wiele, a efekty naszej pracy można było nabyć w Poniedziałek Wielkanocny i w Białą Niedzielę. Ofiary wsparły organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Twórczości towarzyszyła modlitwa i śpiew, a dzień kończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

AKTUALIZACJA - Wtorek, 08.12.2015 - Kup świąteczne pierniczki - wesprzyj ŚDM

Przez dwie kolejne niedziele tj. 13 i 20 grudnia Członkowie Parafialnego Komitetu Światowych Dni Młodzieży działającego przy naszej parafii będą rozprowadzać, jako cegiełki własnoręcznie przygotowane pierniczki. Ofiary złożone przy tej okazji do puszki zostaną przeznaczone na działania organizacyjne oraz przygotowanie gadżetów ŚDM w naszej parafii.W akcji pieczenia i ozdabiania pierniczków brał udział m.in nasz Koordynator Rejonowy ŚDM, Ks. Przemysław Podobiński, który objawił przy tej okazji swoje artystyczne uzdolnienia ;-)Kto żyw chętnie pomagał (pracował, nie wyjadał ;-)W staranne przygotowanie pierniczkowej grafiki włożono dużo wysiłku, czasu, pracy......oraz oczywiście serce!Niektóre egzemplarze to prawdziwe, małe, słodkie dzieła sztuki z pięknie odtworzonym, lukrowym logo Światowych Dni Młodzieży!Do czego mogą posłużyć nasze pierniczki?

 • do łasuchowania wespół w zespół ;-)
 • do dzielenia się radością w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
 • do dekorowania choinki
 • do pokazywania że mamy wielkie serce (choćby z piernika) ;-)
 • do okazywania, że nie jesteśmy piernikami ;-) i mamy w sobie radość na myśl o Roku Miłosierdzia, który zaczyna się właśnie dziś!


To jak, skusisz się? Grzech nie kupić ;-)

 

AKTUALIZACJA - Poniedziałek, 02.11.2015 - "Aby oczy i uszy moje były miłosierne..."

Podsumowanie spotkania "Aby oczy i uszy moje były miłosierne...".

 • Plany bliższe - warsztaty z flagowania.
 • Plany dalsze, które będą niespodzianką, czyli nie zwalniamy z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży.
Poniżej kilka zdjęć z zebrania Parafialnego Komitetu Organizacyjnego.

P.S. Warsztaty odbędą się 11 listopada; więcej informacji wkrótce.


 

AKTUALIZACJA - Poniedziałek, 19.10.2015 - Fotorelacja z Warsztatów ŚDM w Brzesku

W piątek i w sobotę (16-17 października 2015 r.) mieszkańcy okręgu brzeskiego mieli możliwość udziału w spotkaniu modlitewnym i warsztatach organizowanych przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Jadownik, Okocimia i Uszwi.Konferencje, modlitwa flagami, wartościowe filmy, modlitwa uwielbienia to tylko niektóre propozycje, poprzez, które młodzież z Brzeska i okolic przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.Spotkanie w piątek rozpoczeliśmy w Szkole Podstawowej nr 2,

po czym uczestniczyliśmy w Eucharystii oraz kolejnym już wieczorze uwielbienia.

W sobotę szczególnie skupiliśmy się na modlitwie flagami, ale nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę.

Dwa wspaniale przezyte dni ze św Janem Pawłem II i św Siostrą Faustyną zakończył najważniejszy punkt programu - Msza Święta. Zapraszamy do ogladniecia fotorelacji z tego wydarzenia.AKTUALIZACJA - Sobota, 03.10.2015 - Okręgowe Spotkanie Młodzieży ŚDM w Brzesku

Już wkrótce, w piątek i w sobotę 16 i 17 października 2015 r. w naszej parafii odbędzie się Okręgowe Spotkanie Młodzieży ŚDM 2016, które przebiegać będzie pod hasłem "Aby oczy i uszy moje były miłosierne..."

W programie nie zabraknie warsztatów, konferencji, a przede wszystkim Eucharystii oraz Modlitwy Uwielbienia i Koronki do Miłosierdzia Bożego (pamiętajmy, że przeżywamy właśnie ROK MIŁOSIERDZIA)
- szczegóły i pełna agenda spotkania na poniższym plakacie.

Zachęcamy by zabrać ze sobą dodatkowe ubranie w kolorze BIAŁYM, ŻÓŁTYM, CZERWONYM lub NIEBIESKIM.

To wielka szansa by już teraz poczuć, ZOBACZYĆ i USŁYSZEĆ atmosferę Światowych Dni Młodzieży. Otwórzmy się wszyscy na działanie Ducha Świętego!

#SpotkanieMłodych–OkręgBrzesko

Oficjalny pakat i harmonogramem wydarzenia:

Okręgowe Spotkanie Młodzieży ŚDM 2016 w Brzesku - oficjalny plakat

 

AKTUALIZACJA - Czwartek, 21.09.2015 - Audycja "Góra Synaj" RDN Małopolska

We czwartek 21 września 2015 r. radio RDN Małopolska gościło przedstawicieli okręgu brzeskiego, którzy są odpowiedzialni za koordynację prac związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży na szczeblu parafialnym. W audycji "Góra Synaj" opowiadali o swojej pracy na rzecz ŚDM, zadaniach jakich się podjęli i zachęcali do włączenia się w to wydarzenie oraz do odwiedzania oficjalnej strony ŚDM Brzesko 2016 na Facebooku poświęconej temu wydarzeniu.

Zachęcamy do wysłuchania zarejestrowanego materiału:


AKTUALIZACJA - Niedziela, 12.07.2015 - Warsztaty Uwielbienia

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Uwielbienia Tańcem i Modlitwy Flagami, które realizowane są w cyklu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, a odbędą się 30 lipca br. w naszej Sali Teatralnej. Koszt uczestnictwa: 10 zł, istnieje również możliwość zakupienia kompletu flag.

Warsztaty Uwielbienia - Światowe Dni Młodzieży

Zapisy telefonicznie:

 • Beata; 601 625 488  
 • Marta; 511 171 200


lub zgłoszenie mailowe;

 

AKTUALIZACJA - Niedziela, 17.05.2015 - Spotkanie dla gimnazjalistów

Spotkanie gimnazjalistów, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i pragną tworzyć grupę młodzieżową przygotowując się do Światowych Dni Młodych odbędzie się w piątek 22.05.2015 r. o godz. 16.00 w sali nad kawiarenką.

AKTUALIZACJA - Niedziela, 05.04.2015 - Spotkanie dla chcących pomóc w ŚDM

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00 w Sali Teatralnej.


AKTUALIZACJA - Niedziela, 15.02.2015 - Zakres pomocy gmin w organizacji ŚDM

Pan Andrzej Bac, Przewodniczący sekcji logistyki KO ŚDM, przekazał nam ważny dokument zatytułowany "OBSZARY ZAANGAŻOWANIA GMIN" traktujący o praktycznych aspektach związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży na poziomie gmin i wzajemnej współpracy Komitetów Organizacyjnych ŚDM z samorządami. Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. Pobierz plik PDF z tekstem dokumentu »

AKTUALIZACJA - Sobota, 14.02.2015 - FAQ czyli Najczęściej Zadawane Pytania

Wychodząc naprzeciw licznym pytaniom i wątpliwościom związanym z obowiązkami i oczekiwaniami wobec rodzin, które zdecydowały się już lub zdecydują na goszczenie w swoich domach pielgrzymów przybywających z całego świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 roku, przygotowano listę FAQ (ang. Frequently Asked Questions) czyli zbiór najczęściej pojawiających się pytań wraz z oficjalnymi odpowiedziami od organizatorów ŚDM.

Zachęcamy do lektury:
 
 1.  Ilu pielgrzymów możeprzyjąć jedna rodzina?

Liczba przyjmowanych pielgrzymów jest uzależniona od woli oraz indywidualnych możliwości danej rodziny, niemniej jednak prosimy o przyjęcie min. 2 pielgrzymów. Należy pamiętać, że będą to osoby tej samej płci oraz że wymagana powierzchnia noclegowa dla jednego pielgrzyma to 3 m2.

 1. Czy rodzina otrzyma informacje dotyczące szczególnych wymagań pielgrzymów (choroby, alergie, diety etc.)?

Rodzina przyjmująca pielgrzymów, powinna zagwarantować miejsce noclegowe (ok. 3 m2 na osobę) oraz możliwość skorzystania z łazienki/toalety. Nie ma obowiązku zapewnienia wyżywienia (jednak jeśli będzie istniała taka możliwość to prosimy o przygotowanie śniadań dla pielgrzymów, którzy goszczą u rodziny). Nie ma obowiązku dostosowywać się do szczególnych wymagań żywieniowych poszczególnych pielgrzymów. Osoby z problemami zdrowotnymi (choroba przewlekła, alergia) są zobligowane do zapewnienia sobie we własnym zakresie niezbędnych środków farmakologicznych itp.

 1. Kiedy rodzina otrzyma informacje, że zostaną u niej zakwaterowani pielgrzymi?

Rodzina otrzyma informację o możliwości zakwaterowaniu u niej pielgrzymów, od przewodniczącego lub członka Komitetu Parafialnego. Oni natomiast informacje otrzymają od Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 w momencie, kiedy zarejestrowana grupa pielgrzymów zostanie przydzielona do konkretnej parafii jako swojego miejsca zakwaterowania na okres pobytu w Krakowie.

 1. Skąd rodzina odbiera pielgrzymów?

Pielgrzymi, zostają dowiezieni do kościoła w parafii, w której maja zostać zakwaterowani. Na miejscu członek Komitetu Parafialnego odpowiedzialny za zakwaterowanie, przydziela poszczególne osoby do konkretnych rodzin. Z tego miejsca rodzina odbiera pielgrzymów i zabiera na miejsce noclegu.

 1. W jakich godzinach pielgrzymi będą przebywać u rodzin?

Pielgrzymi będą u rodzin przede wszystkim nocować. W ciągu dnia uczestniczyć będą w wydarzeniach organizowanych w ramach Światowych Dni Młodzieży. Dodatkowo Komitet Parafialny udostępni rodzinom przyjmującym pielgrzymów plan pobytu pielgrzymów w czasie ŚDM.

 1. Czy rodzina powinna zorganizować pielgrzymom czas wolny?

Nie. Pielgrzymi realizują program ogólny ŚDM.

 1. Czy można zrezygnować z zadeklarowanego wcześniej przyjęcia pielgrzymów?

W nieprzewidzianych sytuacjach losowych istnieje taka możliwość. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, należy o tym niezwłocznie poinformować Komitet Parafialny.

 1. Czy można zadeklarować przyjęcie osoby niepełnosprawnej?

Tak, o ile dana rodzina ma możliwość zapewnienia osobie niepełnosprawnej odpowiednich warunków. W deklaracji należy umieścić informację dotyczącą rodzaju niepełnosprawności pielgrzyma, którego ma się gotowość przyjąć.

 1. Kto pokrywa szkody jeśli takowe wystąpią?
Ewentualne szkody będą pokrywane ze środków Komitetu Organizacyjnego. W przypadku zaistnienia szkody należy zgłosić ją do Komitetu Parafialnego.
 
 1. Czy dane osobowe pielgrzymów, których dana rodzina przyjmuje będą udostępnione gospodarzom domu?

Nie. Rodziny nie otrzymują takich informacji. Kontakt z przewodniczącym Komitetu Parafialnego utrzymywać będzie jedna osoba wydelegowana z zarejestrowanej grupy i to jej dane kontaktowe zostaną przekazane przewodniczącemu.

AKTUALIZACJA - Środa, 28.01.2015

Przypominamy, iż foldery z wypełnioną wstępną DEKALARACJĄ PRZYJĘCIA MŁODZIEŻY (pobierz deklarację) do swoich domów na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016, należy przynieść do zakrystii do końca stycznia bieżącego roku lub przesłać na adres mailowy do:
 


Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 • Informacje ogólne • Niezbędnik uczestnika

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 roku pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Poprzedzać je będą Dni w Diecezjach, które odbędą się w dniach 20-25 lipca w całej Polsce.
 
Program Światowych Dni Młodzieży przedstawia się następująco (kliknij by powiększyć):

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016 - Program
 
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o Światowych Dniach Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim odwiedzaj regularnie poniższe strony, dołącz do Twittera, śledź Facebuuk'a itp.:
 
Oficjalny hymn Światowych Dni MłodzieżyW poniższym MAKING OFF można przyjrzeć się kulisom powstawania tego utworu.


Tekst hymnu Światowych Dni Młodzieży

Wznoszę swe oczy ku górom, skąd
Przyjdzie mi pomoc;
Pomoc od Pana, wszak Bogiem On
Miłosiernym jest!

Kiedy zbłądzimy, sam szuka nas,
By w swe ramiona wziąć,
Rany uleczyć Krwią swoich ran,
Nowe życie tchnąć!
Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią!

Gdyby nam Pan nie odpuścił win,
Któż ostać by się mógł?
Lecz On przebacza, przeto i my
Czyńmy jak nasz Bóg!

Pan Syna Krwią zmazał wszelki dług,
Syn z grobu żywy wstał;
„Panem jest Jezus” – mówi w nas Duch.
Niech to widzi świat!

Więc odrzuć lęk i wiernym bądź,
Swe troski w Panu złóż
I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż
Żyje Pan, Twój Bóg!

O autorach hymnu i historii jego powstawania można poczytać tutaj.
Modlitwa Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016Jezu Ufam Tobie - WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ - Foto. kamilpabian.com

„Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.

Zawierzamy Ci szczególnie
ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach
współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży
w Krakowie.

Ojcze niebieski,
uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieje zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości,
która w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.
Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.


Tę modlitwę możesz również pobrać i wydrukować z pliku PDF w języku polskim i włoskim.
Poczta Polska również nie próżnuje i wydała specjalny, okolicznościowy, kolekcjonerski znaczek:

Znaczek pocztowy ŚDM Kraków 2016
Więcej o tym okolicznościowym wydawnictwie filatelistycznym tutaj.

Za sprawy związane ze ŚDM odpowiedzialni są w naszej parafii:


Ważne informacje o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w Diecezji Tarnowskiej oraz w naszym dekanacie:
 
 • Posłania koordynatorów Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie i Tarnowie - relacja
 • Posłania koordynatorów Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie i Tarnowie - fotogaleria

Ks. Przemysław Podobiński (pierwszy z lewej) i Marta Bąk (druga od prawej) to nasi parafialni działacze zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży na szczeblu parafialnym {fot. ks. Marian Kostrzewa}

Ks. Przemysław Podobiński (pierwszy z lewej) i Marta Bąk (druga od prawej) to nasi parafialni działacze zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży na szczeblu parafialnym {fot. ks. Marian Kostrzewa}