social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Tydzień Biblijny - o Duchu Św. w Ewangeliach opowie biblista 13 - 04 - 2018

W niedzielę 15 kwietnia rozpoczynamy X Tydzień Biblijny. W ramach jego przeżywania we środę 18 kwietnia wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Marek Jawor, biblista, na co dzień pracujący w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku. Wygłosi on okolicznościową homilię, a po Mszy Świętej zapraszamy na biblijną katechezę: „Duch Święty w ewangeliach".

Tydzień Biblijny - katecheza - ks. dr Marek Jawor


Inne wydarzenia Tygodnia Biblijnego

Spotkanie z biblistą to nie jedyne wydarzenie biblijne w naszej parafii - jak wspomniano wyżej Tydzień Biblijny zaczyna się w niedzielę 15 kwietnia, na którą przypada II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Z tej racji między mszami będziemy mogli posłuchać fragmentów Listu do Rzymian. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło i przeczytać fragment Biblii zapraszamy między mszami do zakrystii.

Zachęcamy do lektury Pisma Świętego choćby w małych fragmentach w domu - dziś można to wygodnie zrobić przez stronę biblia.deon.pl lub korzystając z różnych aplikacji na smartfony, np. Pismo Święte PL Przygodę ze Słowem Bożym dobrze jest rozpocząć od prostych w formie i dobrze nam znanych ze mszy świętych Ewangelii, np. od Ewangelii Św. Łukasza.