social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Niedziela Miłosierdzia 18 - 04 - 2018

W odpuście parafialnym, który obchodziliśmy 8 kwietnia, towarzyszył nam ks. Paweł Cyz, duszpasterz młodzieży z Tarnowa, który przewodniczył celebrze sumy odpustowej oraz głosił homilie na wszystkich mszach świętych. W wygłoszonym słowie ks. Paweł przybliżył nam na podstawie Starego Testamentu prawdę o Bożym Miłosierdziu. 

W oprawę liturgii głównej mszy świętej o 11.30 włączył się parafialny chór Gaudium, a zakończyła ją procesja z Najświętszym Sakramentem w asyście: duchowieństwa z księdzem Dziekanem Józefem Drabikiem i księżmi z dekanatu, sióstr zakonnych, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, pocztów sztandarowych Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akcji Katolickiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i feretronów. 

Natomiast zwieńczeniem uroczystości było misterium „Tajemnica Eucharystii” wystawione przez GRUPĘ 25+ z towarzyszeniem Chóru Gaudium o 20.15 w kościele. Eucharystia jest cudem Miłości Miłosiernej Boga do człowieka, w czasie konsekracji dokonuje się Przebaczenie i Miłosierdzie, dlatego w Niedzielę Bożego Miłosierdzia mieliśmy okazję jako widzowie lepiej poznać sens poszczególnych części mszy świętej, a przez to pogłębić jej rozumienie i przeżywanie. Boliwijska mistyczka Catalina Rivas zwróciła się z prośbą do tych, którzy zapoznają się z jej przesłaniem: „Następnym razem, gdy przyjdziecie na Mszę Świętą, przeżyjcie ją. Wiem, że Pan wypełni w was to, co obiecał, że "wasza Msza Święta nie będzie nigdy taka sama." A gdy to otrzymacie, kochajcie Go! Doświadczcie słodyczy spoczywania w Jego boku, przebitego za was po to, by pozostawić wam swój Kościół i Jego Matkę, by otworzyć drzwi Domu Ojca. Doświadczcie tego, byście mogli odczuć Jego Miłosierną Miłość przez to świadectwo i starać się odwzajemniać dziecięcą miłością”. Oprócz wielu parafian obecnych tego wieczoru w kościele, z wizją Cataliny zapoznali się również  goście z Mielca, Starego Sącza, Szczawnicy. Obecny był także prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Tarnowie pan Robert Rybak. 

Podobną okazję mieli całkiem niedawno, bo 24 marca 2018 roku mieszkańcy Starych Żukowic koło Lisiej Góry. Rekolekcje wielkopostne z naukami dla dzieci, młodzieży, małżeństw, chorych oraz ogólnymi  dla wszystkich głosił tutaj, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny, nasz proboszcz ks. Wojciech Werner. Misterium zakończyło czterodniowe przygotowania duchowe mieszkańców Żukowic do Wielkiego Tygodnia. 

Dorośli, dzieci i młodzież licznie zebrani w wypełnionym po brzegi kościele bardzo mocno przeżyli spektakl,  czemu dali wyraz gorącymi brawami. Z wyrażanych później opinii i podziękowań wynika, że zarówno misterium jak i całe rekolekcje zapadły im głęboko w serca i były dla nich żywym świadectwem wiary.
 
  • Fotogaleria z Żukowic dostępna TUTAJ (zdj. Dariusz Toroń)
 
  • Fotogaleria z Brzeska dostępna TUTAJ (zdj. ks. Wojciech Werner)