social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Wielkopostne zamyślenia z GT 25 - 03 - 2018

Montaż słowno – muzyczny, będący jednocześnie refleksyjnym przygotowaniem do przeżywania Wielkiego Tygodnia nosił w tym roku tytuł „Łza”. Dlaczego tym razem taki tytuł? Bo wśród wielu rodzajów wylewanych przez człowieka łez, najpiękniejsze, najcieplejsze są  łzy współczucia - wyjaśniła  pani Agata, która prowadzi parafialną Grupę Teatralną GT. Młodzież pod jej kierunkiem już po raz kolejny przygotowała dla nas w Niedzielę Palmową wieczorem chwile zadumy i pozytywnego wyciszenia według autorskiego scenariusza p. Agaty Podłęckiej. 

Nastrojowe utwory muzyczne powiązane słowem poezji mówiły o miłości odwiecznej, którą Bóg nas obejmuje, o Jezusie i Jego krzyżu, cierpieniu i śmierci. O poszukiwaniu Miłości przez człowieka, o ludzkich słabościach, o nieufności wobec Boga i codziennym zadawaniu Mu ran, i, na  koniec, o nadziei Zmartwychwstania. Zapadające w serce było przesłanie: „Poczuj choć raz smak życia (…) pełnego miłości, bólu, umierania (…) umiej współodczuwać i płakać (…) a nade wszystko odszukaj Boga – On Ci pomoże przebaczyć i wrócić”. Bo „jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic a nic…”

Dziękujemy młodym artystom i ich opiekunce – pani Agacie oraz panom Piotrowi Podłęckiemu i Krzysztofowi Szydłowskiemu za przygotowane dla nas chwile wielkopostnego zamyślenia. Gratulujemy pięknej duchem, utalentowanej młodzieży występu, zaangażowania i tego, że chce się im czegoś więcej niż siedzieć na kanapie. Znacznie więcej, gdyż montaż wielkopostny jest tylko jednym z wielu projektów realizowanych przez GT z okazji świąt kościelnych, patriotycznych, rocznic, ważnych wydarzeń kulturalnych i innych na terenie parafii, miasta i poza nim. 


Fotogaleria