social/twitter_normal.png social/youtube_normal.png

Nowy numer gazetki parafialnej już 18 marca! 14 - 03 - 2018

Nowy numer gazetki parafialnej „milosierdzie.brzesko.net.pl” już 18 marca 2018!

Dwumiesięcznik Parafialny - okładka nr 3Zachęcamy do nabycia trzeciego numeru naszej gazetki parafialnej.

Oprócz informacji o minionych wydarzeniach i zaproszeń będzie w nim dużo zdjęć, w tym również kolorowych na czterostronicowej wkładce. Dzieci znajdą coś dla siebie w specjalnym dodatku, chętni „połamią główkę” z ks. Sylwestrem lub obejrzą w święta film polecony przez ks. Wojciecha, a w nowej rubryce „Co u młodych” dowiemy się na czym polega „zejście z kanapy”.

Ponadto w stałych rubrykach mnóstwo relacji z życia parafii, troszkę poezji, publicystyki i in.

Cena bez zmian 4 zł - kup, poleć innym, zachęć …
 


Misja czasopisma

Gazetka  parafialna „miłosierdzie.brzesko.net.pl” wychodzi od  listopada 2017 r. (pierwszy numer podsumowywał wrzesień i październik w naszej parafii). Powstała  z myślą głównie  o tych osobach, które z różnych względów, nie korzystają z komputerów i nie mają dostępu do informacji zamieszczanych w Internecie, w tym  na naszej stronie parafialnej. Tytuł gazetki, szata graficzna i treści są więc zainspirowane elektronicznym źródłem wiedzy o życiu naszej parafii tj. strony internetowej.

Pismo to ma na celu realizację postulatów nauki Kościoła Katolickiego w szczególności przez szerzenie idei miłosierdzia i miłości bliźniego. Naszym głównym zamiarem jest  informowanie o życiu parafialnym, ale z pewnością gazetka będzie też narzędziem ewangelizowania i integrowania wszystkich parafian.

Wzorem i inspiracją dla Redakcji jest  św. Maksymilian Maria Kolbe.
 

Dziękujemy dobrodziejom!

Redakcja gazetki parafialnej „miłosierdzie.brzesko.net.pl” dziękuje Dobrodziejom:

 

Loga dorodziejów gazetki


 

Darmowe dwa pierwsze numery!

Jesienią 2017 r. ukazał się pierwszy, premierowy numer naszej parafialnej gazetki - dwumiesięcznika "miłosierdzie.brzesko.net.pl" który jest próbą przeniesienia i rozszerzenia offline naszej parafialnej strony internetowej. To ukłon w stosunku do osób starszych i niekorzystających z internetu, by mogli być na bieżąco z życiem parafialnym jak też i nowa platforma komunikacji z wiernymi. Oba media mają wzajemnie się uzupełniać.

Dzięki uprzejmości sponsorów, przede wszystkim drukarni Państwa Dziedziców, pierwszy numer mógł ukazać się bezpłatnie (i to w dwóch etapach - potrzebny był ekspresowy dodruk ze względu na olbrzymie zainteresowanie publikacją). Regularna cena nowego magazynu to tylko 4 zł.

Mamy nadzieję że ta nowa inicjatywa okaże się ze wszech miar owocna. Od dziś archiwalne numery można pobierać za darmo w postaci plików PDF. Zachęcamy do korzystania.

Pobierz PDF


 

Dwumiesięcznik Parafialny - okładka nr 2 Drugi numer miłosierdzie.brzesko.net.pl" przypada na listopad i grudzień 2017 r. stąd też pojawiają się tam tematy bezpośrednio związane z adwentem oraz nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego.

Podobnie jak pierwsze wydanie ten numer cieszył się dużą popularnością, a wszyscy którym nie udało się nabyć egzemplarza tego wydania mogą go teraz przeczytać za darmo w formie elektronicznej w postaci pliku PDF.


Pobierz PDF